به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، صد و چهاردهمین نشست تخصصی زرین قلم با نقد و بررسی رمان «هشت شهر عشق» سه‌شنبه 30 بهمن ساعت ۱۶ با حضور کتایون شیدایی نویسنده کتاب برگزار می‌شود.\r\n \r\n«هشت شهر عشق» رمانی تاریخی، عرفانی، حماسی است که بستری داستانی دارد. این کتاب در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شد. از آنجا که نویسنده کتاب کرمانشاهی و از اهالی شهرستان صحنه است، مراسم رونمایی از این کتاب در این شهرستان برگزار شد.\r\n \r\nفرحناز علیزاده نویسنده و داستان‌نویس و ابراهیم مهدی زاده نویسنده و شاعرو اکبر قناعت زاده نویسنده منتقدان این نشست هستند.  \r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، کانون ادبی مدارا نشست هفتگی تخصصی ترانه و شعر کلاسیک را همراه با موسیقی زنده توسط گروه موسیقی مدارا برگزار می‌کند. امیر مهدی صفایی مجری و رضا روزبهانی و نادر محمدی منتقدان این نشست هستند.\r\n \r\nنشست تخصصی ترانه و شعر کلاسیک دوشنبه 29 بهمن ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.\r\n \r\nحضور برای اعضا کانون و عموم مردم به صورت رایگان و آزاد است.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در خیابان پاسداران خیابان گل نبی خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۸۸۶۸۱ داخلی ۲۱۲ تماس بگیرند.\r\n \r\n\r\n \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «شکار انسان» و با حضور سعید قطبی‌زاده، چهارشنبه 24 بهمن ساعت ۱۸ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nفیلم سینمایی شکار انسان (به انگلیسی: Man Hunt) فیلمی در سبک تریلر سیاسی به کارگردانی فریتس لانگ است که در سال ۱۹۴۱ منتشر شد.\r\n\r\nاین فیلم، اولین فیلم جنگی‌ای بود که توجه عمومی را به «اداره نظارت و بازبینی فیلم‌ها» در آمریکا جلب نمود که اعلان کرده بود تنها در صورتی اجازهٔ نمایشِ فیلم را خواهد داد که صحنه‌های بسیار خشنِ آن حذف شود و همهٔ آلمانی‌ها را بطور مطلق، شیطان‌صفت و بد، جلوه ندهد.\r\n\r\nوالتر پیجن، جوآن بنت، جرج سندرز و جان کارادین دراین فیلم ایفای نقش کرده اند.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی،ویژه برنامه «به وقت عشق» به همت کانون زندگانی فرهنگ سرای رسانه و به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) 19 و 20 بهمن ماه ساعت 18در سالن 200 نفره فرهنگ سرای رسانه برگزار می شود.\r\nاین برنامه نشست محور با اجرای علی رضا خلیلی و شامل برنامه های « نوحه خوانی - پرسش و پاسخ به سوالات مذهبی و سخنرانی»می باشد.حضور در این ویژه برنامه برای عموم مردم آزاد می باشد.\r\nعلاقه مندان جهت حضور در این نشست  می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در پاسداران، خیابان گل نبی، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n ...

ما بحران ارتباطات داریم نه رسانه!

 به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه؛ مراسم رونمایی از کتاب «ارتباطات انسانی» سه‌شنبه ۱۳ اسفند ماه با حضور دکتر مهدی محسنیان‌راد نویسنده  این کتاب ، حسام‌الدین آشنا(مشاور فرهنگی رءیس جمهور)،…

 به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه؛ مراسم رونمایی از کتاب «ارتباطات انسانی» سه‌شنبه ۱۳ اسفند ماه با حضور دکتر مهدی محسنیان‌راد نویسنده  این کتاب ، حسام‌الدین آشنا(مشاور فرهنگی رءیس جمهور)، دکتر داریوش نوروزی (استاد دانشگاه)، دکتر میر عابدینی( استاد دانشگاه)، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیدطاها مرقاتی (قائم مقام سازمان سمت)، سید غلامرضا کاظمی‌دینان (رئیس انجمن روابط عمومی ایران)، امیرعباس تقی‌پور (نائب‌رئیس انجمن روابط عمومی ایران)، جمعی از اساتید علوم ارتباطات و اصحاب رسانه در چهل و یکمین نشست زرین قلم فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
دراین نشست که برادر دکتر معتمدنژاد نیز حضور داشت مراسم با پخش کلیپی از آخرین سخنرانی دکتر معتمدنژاد  در مراسم تجلیل از دکتر محسنیان‌راد آغاز شد .
دکتر حسام‌الدین آشنا : نقد خود از نقد دیگران سخت‌تر است
در ادامه مراسم دکتر حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور، پس از گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد دکتر معتمدنژاد گفت: اگر مرحوم کاظم معتمدنژاد امروز در این مراسم بودند قطعاً این جلسه به گونه‌ای دیگری برگزار می‌شد.
وی افزود: خلق آبرو برای یک رشته حتی دشوارتر از خلق آن رشته است، چه بسا دانش‌آموختگانی از خارج از کشور بازگشته‌اند و نظر مدیرانی را جلب کرده و توانسته‌اند رشته‌هایی را ایجاد کنند.
به گفته آشنا، چه بسا رشته‌هایی که سالیان سال در یک کشور حضور دارند، اما محترم نیستند، رشته‌هایی هم هستند که به واسطه وجود کسی که خوب آموخته دانش آن با جانش آمیخته، مردم‌دار است و دانشجو پرور، یک رشته محوری عاطفی پیدا می‌کند.
مشاور رئیس‌جمهور با بیان اینکه تألیف کتاب‌های درسی سخت‌ترین نوع تألیفات هر رشته علمی است، افزود: این کتاب‌ها هستند که به رشته‌ها هویت می‌دهند. محسنیان‌راد تلاش کرد که کتابی را تألیف کند تا مرجع درسی بسیاری از رشته‌ها باشد.
این استاد دانشگاه ادامه داد: همواره جای خالی یک کتاب درسی جدی در حوزه ارتباطات انسانی خالی بود. کتابی که ویژگی اول آن این است که شبیه ساختار کتاب‌های درسی روز دنیاست. جامعیت و به روز بودن ویژگی دوم آن است که بسیار اهمیت دارد.
آشنا ویژگی سوم کتاب ارتباطات انسانی را انتقال تجربیات بومی و ایرانی دانست و اضافه کرد: برای این منظور لازم بود آزمایش‌هایی انجام شود که ارزش مقایسه با علم روز دنیا را داشته باشد. تا به امروز هیچ مؤلفی جسارت استفاده از روش آزمایشی را در ارتباطات نداشته است.
وی توضیح داد: محسنیان‌راد با ارائه گزارش‌هایش در این کتاب نقدی به متخصصان ارتباطات جهان دارد. ما با مؤلفی که متخصص فرهنگ و ارتباطات است روبه رو هستیم. این کتاب میراث جهانی را نادیده نگرفته اما به آن هم بسنده نکرده و تجربیات بومی را وارد آن کرده است.
عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق ضمن بیان این که نقد خود از نقد کردن دیگران سخت‌تر است تأکید کرد: محسنیان‌راد در این کتاب خودش را نقد کرده و برخی از مسائلی را که در گذشته بر آن تأکید داشته را امروز به نوعی دیگر توضیح می‌دهد. او به راحتی خودش را نقد می‌کند در حالی که خیلی‌ها حتی نمی‌توانند نقد را تحمل کنند.
آشنا ادامه داد: این کتاب ، درسی هست اما از آن گونه که باید باشد نه آن که در بازار کتاب وجود دارد. یک نفر به تنهایی کاری را انجام داده که مؤسسات پژوهشی با ده‌ها پژوهشگر انجام می‌دهند. این کتاب ویراسته است، یعنی هم آراسته است و هم پیراسته. در هنگام خواندن آن شما احساس نمی‌کنید با مؤلف فاصله زیادی دارید، چون قدم به قدم با شما پیش می‌رود.

دکترداریوش نوروزی: کتاب “ارتباطات انسانی: می‌تواند به ما کمک کند تا جامعه را به هم متصل کنیم
در ادامه دکتر داریوش نوروزی با بیان این که هیچ‌چیز برای تدریس و افزایش یادگیری بهتر از کاربرد تمثیل نیست، افزود: کتاب ارتباطات انسانی پر از تمثیل است. با داشتن ۲۱۹ منبع لاتین و ۲۷ منبع فارسی مرجعی مهم برای ما تلقی می‌شود. چرا که باید این کتاب‌ها خوانده، بومی و ایرانی- اسلامی شده و در نهایت نوشته شود.
وی توضیح داد: این کتاب می‌تواند به ما کمک کند تا جامعه را به هم متصل کنیم. چراکه تنها برای دانشجویان و استادان مناسب نیست بلکه برای همه مردم کاربرد دارد.
دکترمحسنیان‌راد: شرط حل بحران ارتباطات،گوش دادن و شنیدن حرف طرف مقابل است
مهدی محسنیان‌راد، نویسنده کتاب ارتباطات انسانی، در ادامه مراسم رونمایی از کتاب”ارتباطات انسانی” گفت: ارتباطات در ایران مدعیان زیادی دارد. در سال‌های گذشته بلاهای زیادی بر سر دانش ارتباطات آمده است به گونه‌ای که همه اقشار جامعه درباره ارتباطات ادعا داشتند و این ادعاها بلاهای زیادی بر سر این رشته آورد.
محسنیان‌راد گفت: ما در ایران بحران ارتباطات داریم که شرط حل این بحران، گوش دادن و شنیدن حرف طرف مقابل است.
محسنیان‌راد افزود: ارتباطات زمانی در هر جامعه‌ای  خوب و مناسب شکل می‌گیرد که بین  مردم فاصله وجود نداشته باشد و بحرانی که لایه‌های جامعه را در برگرفته، از بین برود.
این  نشست با رونمایی از کتاب “ارتباطات انسانی” و امضا لوح یاد بود توسط میهمانان پایان یافت.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz