به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی نود و نهمین نشست برنامه زرین قلم به رونمایی از دو کتاب با عناوین «کوچه باغ عاشقی» و «جنگ و لبخند» اختصاص دارد.\r\nاین مراسم ساعت 16 روز سه شنبه (3مهرماه) با حضور نویسنده کتاب، رمضان صادقی مقدم، حسن صفوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران، شمیرانات و لواسانات، طاهر طاهری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، ابراهیم ولایت، رییس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان ورامین و بیوک مسگری پور برگزار خواهد شد.\r\nعلاوه بر این از ناهید اسدی، نویسنده کتاب خاطرات بانوان جانباز، اشرف السادات سادات نویسنده کتاب معبر و دبیر انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و پرویز امینی شاعر آیینی و عاشورایی و نویسنده کتب دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.\r\nفرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22888680 تماس بگیرند.\r\n ...
 \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ویژه برنامه «جلوه سوگ: آوای محرم» در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی حضور یافتند.\r\n ...
\r\nویژه‌برنامه «آوای محرم» به مناسبت دهه اول ماه محرم در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. این برنامه با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در محوطه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\n«رو در رو» گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر سبک زندگی و «رادیو محرم» از برنامه‌های شاخص ویژه‌برنامه آوای محرم است. از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در دهه اول محرم می‌توان به اجرای نمایش‌ها و نواهای آیینی، تعزیه و پرده‌خوانی و نغمه‌های عاشورایی اشاره کرد.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده و شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ برای اطلاعات بیشتر اعلام شده است.\r\n\r\n...
فیلم سینمایی «مادر» ساخته میکیو ناروسه فیلمساز ژاپنی در سال ۱۹۵۲ روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ در برنامه «فیلم و گپ» فرهنگ‌سرای رسانه به نمایش در می‌آید و توسط سعید قطبی زاده منتقد سینما نقد و بررسی می‌شود.\r\nمادر فیلمی درام محصول ژاپن با بازی کینویو تاناکا، کیوکو کاگاوا و دایسوکه کاتو است.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n...
\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با همکاری کانون ادبی مدارا سوگواره شعر عاشورایی با محوریت حادثه کربلا را روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. مهدی دشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان کارشناس و امیرمهدی صفایی به عنوان مجری و کارشناس ترانه و شعر کلاسیک در این نشست حضور خواهند داشت. \r\n \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، طبق اعلام دبیرخانه سوگواره، شاعران می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۹۳۶۶۶۸۵۱۰۲ بفرستند، همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانند با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور و شعرخوانی در سوگواره می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n...
حمزه ای در نشست پاتوق فیلم کوتاه و ویدیویی رسانه:

قصه خوب در هر رسانه ای مورد استقبال قرار می گیرد

کارگردان فیلم«حبیب آقا» در نشست نقد و بررسی این فیلم، گفت: قصه خوب در هر رسانه ای، نتیجه خواهد گرفت و مورد استقبال قرار می گیرد. البته تلویزیون فضای بیشتری برای تولید و پخش دارد و در عین حال خط قرمزهایی وجود دارد که به نظرم با همه این ها کارگردان می تواند آنچه می خواهد، اجرایی کند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، اولین نشست پاتوق فیلم کوتاه و ویدیویی رسانه با نمایش و نقد فیلم«حبیب آقا» با حضور محمد حمزه ای کارگردان فیلم، سجاد افشاریان بازیگر و محمدرضا مقدسیان  شب گذشته ۱۱ مهر در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

در این نشست تفاوت ها و ویژگی های فیلم های بلند تلویزیونی و ویدیویی در مقایسه با آثار سینمایی از نظر هزینه ، مدت زمان تولید، نوع بازیگران و محدودیت ها و خط قرمزها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حمزه ای  در رابطه با ویژگی ها و تفاوت فیلم های خود گفت: در آثار قبل از ساخت «حبیب آقا» بیشتر فیلم هایم زن محور بود اما در این فیلم یک مرد سوژه اصلی ام بود. این فیلم به نوعی ادای دین ام به پدر مرحوم‌ام بود. در این فیلم به دنبال این بودم این حس را منتقل کنم که پدرها درهر موقعیتی پدر هستند و می توانند مانند یک کوه عشق باشند.

وی تصریح کرد: ما در دوران رکورد تلویزیون ایده این فیلم را مطرح کردیم و مورد تمجید و تایید مدیران شبکه قرار گرفت. تلویزیون در آثار انتظار استفاده از بازیگران چهره و شناخته شده برای مردم را دارد اما در این فیلم من قاعده برعکس کردم و نقش های اصلی را به بازیگران تئاتر سپردم و برای دیگر نقش ها از بازیگران تلویزیونی و سینمایی استفاده کردم، گرچه در روزهای ابتدایی تولید این مورد با مخالفت مدیران روبرو شد.

این کارگردان سینما و تلویزیون در پاسخ به این موضوع که بعضی سوژه ها به دلیل برخی شرایط سینما در تلویزیون موفق ترهستند و بهتر مورد حمایت قرار می گیرند، گفت: از نظر من تفاوتی وجود ندارد و قصه خوب در هر رسانه ای، نتیجه خواهد گرفت و مورد استقبال قرار می گیرد. البته تلویزیون فضای بیشتری برای تولید و پخش دارد و در عین حال خط قرمزهایی وجود دارد که به نظرم با همه این ها کارگردان می تواند آنچه می خواهد، اجرایی کند.

سجاد افشاریان بازیگر فیلم نیز در این نشست، اظهارداشت: اگر حمزه ای می توانست از امکانات و بودجه بیشتری استفاده کند، «حبیب آقا» را به گونه دیگری بسازد.

وی گفت: تلویزیون رسانه تاثیرگذاری است اما رسانه ملی امروز این گونه نیست و افراد تصمیم گیرنده در این رسانه، افراد به روز نیستند و با قابلیت های رسانه و تاثیرگذاری بسیار آن چندان آشنا نیستند.

وی افزود: در فیلم «حبیب آقا» عوامل تلویزیون امید چندانی به تولید فیلم نداشتند و همراه تولید آن نبودند اما بعدها در جشنواره و بازار فیلم دیدم این اثر به عنوان یکی از آثار مهم تلویزیون معرفی می شد. ساز و کارهای تلویزیون در این سال ها معیوب است و ازنظر مالی هم مشکلاتی بسیاری وجود دارد و از سویی دیگر اگر مردم رسانه به صحت و صداقت نشناسند، اعتماد کم رنگ می شود.

نشست پاتوق فیلم کوتاه و ویدیویی رسانه با هدف شناسایی و گردآوری آثار سینمایی کوتاه و ویدیویی، ایجاد فضای تعامل و گفتگو میان جوانان فعال در حوزه سینمای کوتاه و ویدیویی، ایجاد فضایی برای حضور بزرگان سینما و جوان ترها در کنار یکدیگر و هم‌افزایی برای رسیدن به شرایط سینمایی بهتر در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود.

در این نشست ها علاوه بر نمایش فیلم کوتا یا ویدیویی، اثر با حضور کارشناسان و منتقدان سینمایی و عوامل فیلم  نقد و بررسی خواهد شد.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz