به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، صد و چهاردهمین نشست تخصصی زرین قلم با نقد و بررسی رمان «هشت شهر عشق» سه‌شنبه 30 بهمن ساعت ۱۶ با حضور کتایون شیدایی نویسنده کتاب برگزار می‌شود.\r\n \r\n«هشت شهر عشق» رمانی تاریخی، عرفانی، حماسی است که بستری داستانی دارد. این کتاب در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شد. از آنجا که نویسنده کتاب کرمانشاهی و از اهالی شهرستان صحنه است، مراسم رونمایی از این کتاب در این شهرستان برگزار شد.\r\n \r\nفرحناز علیزاده نویسنده و داستان‌نویس و ابراهیم مهدی زاده نویسنده و شاعرو اکبر قناعت زاده نویسنده منتقدان این نشست هستند.  \r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، کانون ادبی مدارا نشست هفتگی تخصصی ترانه و شعر کلاسیک را همراه با موسیقی زنده توسط گروه موسیقی مدارا برگزار می‌کند. امیر مهدی صفایی مجری و رضا روزبهانی و نادر محمدی منتقدان این نشست هستند.\r\n \r\nنشست تخصصی ترانه و شعر کلاسیک دوشنبه 29 بهمن ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.\r\n \r\nحضور برای اعضا کانون و عموم مردم به صورت رایگان و آزاد است.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در خیابان پاسداران خیابان گل نبی خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۸۸۶۸۱ داخلی ۲۱۲ تماس بگیرند.\r\n \r\n\r\n \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «شکار انسان» و با حضور سعید قطبی‌زاده، چهارشنبه 24 بهمن ساعت ۱۸ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nفیلم سینمایی شکار انسان (به انگلیسی: Man Hunt) فیلمی در سبک تریلر سیاسی به کارگردانی فریتس لانگ است که در سال ۱۹۴۱ منتشر شد.\r\n\r\nاین فیلم، اولین فیلم جنگی‌ای بود که توجه عمومی را به «اداره نظارت و بازبینی فیلم‌ها» در آمریکا جلب نمود که اعلان کرده بود تنها در صورتی اجازهٔ نمایشِ فیلم را خواهد داد که صحنه‌های بسیار خشنِ آن حذف شود و همهٔ آلمانی‌ها را بطور مطلق، شیطان‌صفت و بد، جلوه ندهد.\r\n\r\nوالتر پیجن، جوآن بنت، جرج سندرز و جان کارادین دراین فیلم ایفای نقش کرده اند.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی،ویژه برنامه «به وقت عشق» به همت کانون زندگانی فرهنگ سرای رسانه و به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) 19 و 20 بهمن ماه ساعت 18در سالن 200 نفره فرهنگ سرای رسانه برگزار می شود.\r\nاین برنامه نشست محور با اجرای علی رضا خلیلی و شامل برنامه های « نوحه خوانی - پرسش و پاسخ به سوالات مذهبی و سخنرانی»می باشد.حضور در این ویژه برنامه برای عموم مردم آزاد می باشد.\r\nعلاقه مندان جهت حضور در این نشست  می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در پاسداران، خیابان گل نبی، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n ...

رونمایی کتاب “سواد رسانه ای و خانواده” در فرهنگسرای رسانه

آیین رونمایی کتاب “سواد رسانه ای و خانواده” با حضور بهزاد تیمور پور ؛محمد صادق افراسیابی و جمعی از فعالان سواد رسانه ای دوشنبه ۱۳ آذرماه در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی ، نشست فعالان سواد رسانه ای کشور با حضور بهزاد تیمورپور، رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمد صادق افراسیابی، مدیر عامل انجمن سواد رسانه ای ایران، دکتر مرتضی پیری، عضو هیئت رئیسه انجمن علمی مدیریت دانش، دکتر بهاره نصیری دبیر علمی دومین همایش بین المللی سواد رسانه ای و اطلاعاتی، جمعی از فعالان سواد رسانه ای کشور و اعضای هیئت مدیره و هیئت امنای انجمن سواد رسانه ای ایران و انجمن علمی مدیریت دانش از اولین اثر مکتوب انجمن سواد رسانه ای ایران رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور اساتید و پژوهشگران حوزه سواد رسانه ای برگزار شد، از کتاب “سواد رسانه ای و خانواده” نوشته معصومه نصیری به عنوان اولین اثر مکتوب انجمن سواد رسانه ای رونمایی شد.

در این مراسم، محمد صادق افراسیابی، مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران با ابراز امیدواری برای استمرار تالیفات در حوزه سواد رسانه ای، از آمادگی این انجمن برای حمایت از آثار مکتوب خبر داد و گفت: علیرغم تالیف ده ها کتاب در حوزه سواد رسانه ای همچنان جای تولید محتوای فاخر در حوزه سواد رسانه ای و خانواده، بسیار خالی است و کتاب درسی تفکر و سواد رسانه ای به مقوله خانواده توجه مناسبی نکرده است که کتاب تالیف شده توسط خانم نصیری میتواند مکمل مناسبی برای سایر کتب موجود در کشور باشد و باید در این حوزه گام های موثرتری برداریم.

در ادامه این مراسم معصومه نصیری، نویسنده کتاب «سواد رسانه ای و خانواده» اظهار کرد: این کتاب براساس متداول ترین سوالات والدین در حوزه سواد رسانه ای مخصوصا در حوزه شبکه های اجتماعی نگاشته شده است. خروجی بررسی بیش از ۱۵۰ سوال مختلف که براساس دوره های برگزار شده در مدارس مختلف تهران از سوی والدین مقاطع مختلف تحصیلی مطرح شده بود، کتاب «سواد رسانه ای و خانواده» شده است.

وی ادامه داد: همانطور که می دانیم خانواده به عنوان اولین نهاد اجتماعی که فرد در آن حضور دارد، می تواند نقشی حیاتی در راستای هوشمندسازی اعضایش ایفا کند و توانمندسازی و در عین حال پیشگیری از بسیاری از مخاطرات دنیای رسانه ای شده امروز، باید از نهاد خانواده صورت گیرد.

در ادامه این نشست، پنج کارگروه انجمن سواد رسانه ای ایران با معرفی دبیران این کارگروه ها تشکیل و احکام دبیران توسط مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران و اعضای هیئت مدیره به آنها اعطاء شد.

محمد صادق افراسیابی با اشاره به روند شکل گیری کارگروه های انجمن سواد رسانه ای، اظهار کرد: بر اساس تصمیم مصوب هیئت مدیره انجمن با نظر خواهی که در میان اعضای انجمن انجام شد به ضرورت تشکیل ۲۲ کارگروه تخصصی در حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی رسیدیم که در مرحله نخست بر اساس اولویتهای کاری ۵ کارگروه و ۲ گروه تخصصی را تشکیل دادیم. همچنین انجمن علمی مدیریت دانش هم ۷ کارگروه علمی در حوزه سواد رسانه ای و اطلاعاتی تشکیل داده است تا از نظر علمی از کارگروه های انجمن سواد رسانه ای ایران حمایت کند و از امروز شاهد فعالیت این گروه ها و کارگروه های تخصصی خواهیم بود.

 

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz