به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، صد و چهاردهمین نشست تخصصی زرین قلم با نقد و بررسی رمان «هشت شهر عشق» سه‌شنبه 30 بهمن ساعت ۱۶ با حضور کتایون شیدایی نویسنده کتاب برگزار می‌شود.\r\n \r\n«هشت شهر عشق» رمانی تاریخی، عرفانی، حماسی است که بستری داستانی دارد. این کتاب در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شد. از آنجا که نویسنده کتاب کرمانشاهی و از اهالی شهرستان صحنه است، مراسم رونمایی از این کتاب در این شهرستان برگزار شد.\r\n \r\nفرحناز علیزاده نویسنده و داستان‌نویس و ابراهیم مهدی زاده نویسنده و شاعرو اکبر قناعت زاده نویسنده منتقدان این نشست هستند.  \r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، کانون ادبی مدارا نشست هفتگی تخصصی ترانه و شعر کلاسیک را همراه با موسیقی زنده توسط گروه موسیقی مدارا برگزار می‌کند. امیر مهدی صفایی مجری و رضا روزبهانی و نادر محمدی منتقدان این نشست هستند.\r\n \r\nنشست تخصصی ترانه و شعر کلاسیک دوشنبه 29 بهمن ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود.\r\n \r\nحضور برای اعضا کانون و عموم مردم به صورت رایگان و آزاد است.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در خیابان پاسداران خیابان گل نبی خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۸۸۶۸۱ داخلی ۲۱۲ تماس بگیرند.\r\n \r\n\r\n \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «شکار انسان» و با حضور سعید قطبی‌زاده، چهارشنبه 24 بهمن ساعت ۱۸ در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nفیلم سینمایی شکار انسان (به انگلیسی: Man Hunt) فیلمی در سبک تریلر سیاسی به کارگردانی فریتس لانگ است که در سال ۱۹۴۱ منتشر شد.\r\n\r\nاین فیلم، اولین فیلم جنگی‌ای بود که توجه عمومی را به «اداره نظارت و بازبینی فیلم‌ها» در آمریکا جلب نمود که اعلان کرده بود تنها در صورتی اجازهٔ نمایشِ فیلم را خواهد داد که صحنه‌های بسیار خشنِ آن حذف شود و همهٔ آلمانی‌ها را بطور مطلق، شیطان‌صفت و بد، جلوه ندهد.\r\n\r\nوالتر پیجن، جوآن بنت، جرج سندرز و جان کارادین دراین فیلم ایفای نقش کرده اند.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی،ویژه برنامه «به وقت عشق» به همت کانون زندگانی فرهنگ سرای رسانه و به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها ) 19 و 20 بهمن ماه ساعت 18در سالن 200 نفره فرهنگ سرای رسانه برگزار می شود.\r\nاین برنامه نشست محور با اجرای علی رضا خلیلی و شامل برنامه های « نوحه خوانی - پرسش و پاسخ به سوالات مذهبی و سخنرانی»می باشد.حضور در این ویژه برنامه برای عموم مردم آزاد می باشد.\r\nعلاقه مندان جهت حضور در این نشست  می‌توانند به فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی واقع در پاسداران، خیابان گل نبی، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n ...
در عصرانه‌های سواد رسانه‌ای فرهنگسرای رسانه مطرح شد:

ضرورت آموزش سواد رسانه‌ای به مدیران دستگاه‌های آموزشی کشور

نشست عصرانه‌های سواد رسانه‌ای با رویکرد تدوین سند راهبرد آموزشی انجمن سواد رسانه‌ای ایران و تصویب دوازده بند در این حوزه عصر سه شنبه در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

به گزارش فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در این نشست که با همت کارگروه فرهنگ، تعلیم و تربیت و کارگروه خانواده، مشاوره و سلامت فردی و اجتماعی برگزار شد، محمدصادق افراسیابی با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش، رویکرد ما تعلیم و تربیت به معنای شکل دهی به شخصیت و شاکله وجودی افراد است، اظهار کرد: راهبرد آموزش سواد رسانه‌ای از نظر ما باید از جنس تعلیم و تربیت باشد.

وی تاکید کرد: در حوزه آموزش، ما باید ضمن نقد و بررسی وضع موجود، بهترین روش جهت توانمندسازی مخاطب و همچنین موثرترین روش آموزش از نظر انجمن سواد رسانه‌ای را به دست آوریم و باید نقش انجمن سواد رسانه‌ای و روش آموزش مورد تایید این انجمن، مشخص باشد.

مدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران انحصاری بودن آموزش‌ها و همچنین تکیه هر موسسه به استادان خاص خود و عدم استفاده از اساتید شهرستانی را آفت قلمداد کرد و افزود: برای آموزش در حوزه سواد رسانه‌ای ما باید آموزش مدیران نظام آموزشی کشور، مدیران موسسات فرهنگی و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، پدران و مادران و معلمان را در دستور کار قرار دهیم و نباید وقت را با برگزاری دوره‌های آموزشی تجاری برای مدیران موسسات تبلیغاتی از دست بدهیم.

سجاد کرمی نامیوندی نیز در این نشست با بیان این سوال که باید بدانیم انگیزه انجمن از آموزش سواد رسانه‌ای چیست و اساسا هدف از آموزش این مقوله در ایران چیست؟ گفت: ما باید بدانیم یک معلم سواد رسانه‌ای باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد و البته نکته مهمتر اینکه در کنار سواد رسانه‌ای نباید از مبحث مهم سواد اطلاعاتی غافل شویم و باید این دو مقوله را توامان و در کنارهم ببینیم.

بر اساس این گزارش، محمدصادق باطنی دبیرکارگروه فرهنگ، تعلیم و تربیت ضمن ارائه مباحث مطرح شده در جلسات گذشته، بر ضرورت تدوین سند راهبردی آموزش سواد رسانه‌ای در کشور تاکید کرد و گفت: تنها راه حل معقول برای تدوین سند راهبردی آموزش سواد رسانه‌ای، استفاده از روانشناسان، جامعه شناسان، متخصصان مطالعات فرهنگی و اساتید تعلیم و تربیت و خبرگان عرصه ارتباطات و رسانه است که البته باید به سند سواد رسانه‌ای شورای عالی فضای مجازی هم توجه ویژه کنیم.

معصومه نصیری دبیر کارگروه خانواده، مشاوره و سلامت فردی و اجتماعی نیز با تاکید بر اینکه تمرکز بر فضا‌های نخبگانی برای آموزش سواد رسانه‌ای یک آفت است، ضرورت عمومی کردن مباحث این حوزه و آموزش‌های آن را مورد تاکید قرار داد و گفت: رویکرد ایران در حوزه آموزش سواد رسانه‌ای باید ترکیبی از رویکرد‌های مختلف اتخاذ شده در دنیا و براساس مقتضیات بومی خودمان باشد و ضرورتی برای تک ساحتی نگریستن به این مقوله وجود ندارد.

سیدتقی کمالی، مشاور عالی انجمن سواد رسانه‌ای نیز با تاکید بر اینکه در حوزه آموزش سواد رسانه‌ای باید مباحث بر اساس مقتضیات بومی خودمان مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: باید حتما اقدامات دنیا در این حوزه را نیز رصد کرده و بتوانیم با عنایت به ویژگی‌های بومی، به راهکار مناسبی در این حوزه دست یابیم.

در این نشست اکرم میرزایی دهرام به عنوان مسوول برگزاری اولین دوره پودمان سواد رسانه‌ای دانشگاه‌های کشور، با ارائه گزارشی از روند برگزاری این دوره و میزان مشارکت فراگیران، از برنامه‌های آینده دانشگاه‌ها برای ادامه این دوره‌ها خبر داد.

همچنین از اکرم میرزایی دهرام به عنوان معلم حامی نهضت سواد رسانه‌ای ایران با اهدای لوح، تقدیر شد.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz