به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی نود و نهمین نشست برنامه زرین قلم به رونمایی از دو کتاب با عناوین «کوچه باغ عاشقی» و «جنگ و لبخند» اختصاص دارد.\r\nاین مراسم ساعت 16 روز سه شنبه (3مهرماه) با حضور نویسنده کتاب، رمضان صادقی مقدم، حسن صفوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران، شمیرانات و لواسانات، طاهر طاهری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، ابراهیم ولایت، رییس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان ورامین و بیوک مسگری پور برگزار خواهد شد.\r\nعلاوه بر این از ناهید اسدی، نویسنده کتاب خاطرات بانوان جانباز، اشرف السادات سادات نویسنده کتاب معبر و دبیر انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و پرویز امینی شاعر آیینی و عاشورایی و نویسنده کتب دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.\r\nفرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22888680 تماس بگیرند.\r\n ...
 \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ویژه برنامه «جلوه سوگ: آوای محرم» در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی حضور یافتند.\r\n ...
\r\nویژه‌برنامه «آوای محرم» به مناسبت دهه اول ماه محرم در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. این برنامه با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در محوطه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\n«رو در رو» گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر سبک زندگی و «رادیو محرم» از برنامه‌های شاخص ویژه‌برنامه آوای محرم است. از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در دهه اول محرم می‌توان به اجرای نمایش‌ها و نواهای آیینی، تعزیه و پرده‌خوانی و نغمه‌های عاشورایی اشاره کرد.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده و شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ برای اطلاعات بیشتر اعلام شده است.\r\n\r\n...
فیلم سینمایی «مادر» ساخته میکیو ناروسه فیلمساز ژاپنی در سال ۱۹۵۲ روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ در برنامه «فیلم و گپ» فرهنگ‌سرای رسانه به نمایش در می‌آید و توسط سعید قطبی زاده منتقد سینما نقد و بررسی می‌شود.\r\nمادر فیلمی درام محصول ژاپن با بازی کینویو تاناکا، کیوکو کاگاوا و دایسوکه کاتو است.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n...
\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با همکاری کانون ادبی مدارا سوگواره شعر عاشورایی با محوریت حادثه کربلا را روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. مهدی دشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان کارشناس و امیرمهدی صفایی به عنوان مجری و کارشناس ترانه و شعر کلاسیک در این نشست حضور خواهند داشت. \r\n \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، طبق اعلام دبیرخانه سوگواره، شاعران می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۹۳۶۶۶۸۵۱۰۲ بفرستند، همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانند با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور و شعرخوانی در سوگواره می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n...
در نشست تخصصی رسانه ها و اقتصاد مقاوتی :

نیاز اصلی اقتصاد مقاومتی بسیج کامل ظرفیت‎ سازمان‌ها است

در بازنگری‌ سیاست‌ها و تکالیف سازمانی اقتصاد مقاومتی، جای خالی ظرفیت‌های مشهود برخی سازمان‌ها و نهادهای تأثیرگذار به چشم می‌خورد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، حمیدرضا حسینی‌دانا استاد دانشگاه در دهمین دور از سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی ضمن بیان این مطلب افزود: اولویت‌بندی دستگاه‌ها و سازمان‌های ملکف، نیاز دیگری است که بایستی در بازنگری مجدد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به برخی نقاط مغفول در تکالیف و سیاست‌های یاد شده، آموزش همگانی و گفتمان‌سازی فلسفۀ اقتصاد مقاومتی را مهم‌ترین عامل کسب موفقیت و همه‌گیر شدن این فرهنگ در جامعه دانست.

به عقیدۀ این استاد دانشگاه همانگونه که در بند ۲۱ سیاست‌ها آمده است، نظام رسانه‌ای و آموزشی جامعه، قوی‌ترین ابزارهایی هستند که در کوتاه مدت و بلند مدت می‌توانند تحول لازم را در سازمان‌ها و شهروندان بوجود بیاورند.

حسینی‌دانا براساس تناظر یک به یک سیاست‌ها و تکالیف اقتصاد مقاومتی گفت: در بند ۲۱ با آنکه مأموریت کلان گفتمان‌سازی مشترک بر دوش نهادهای رسانه‌ای و آموزشی گذاشته شده اما برای نهاد آموزش و پرورش هیچ تکلیف مشخصی پیش بینی نشده است. این درحالی است که اطلاع‌رسانی پُرحجم و آموزش با هدف گفتمان‌سازی، سیاستی است که با تمامی سازمان‌ها ارتباط مستقیم و مشترک دارد.

سومین نکته‎ای که حسینی‌دانا مطرح کرد، نگاه غیرجامع و ناکافی به ظرفیت سازمان‌ها و دستگاه‌های مکلف بود. به عقیدۀ وی در نگارش تکالیف سازمان‌ها از تمامی ظرفیت‌های آنها استفادۀ کافی به عمل نیامده است. به عنوان مثال در بخش بهداشت و درمان، اولویت امور بر پایۀ درمان بنا نهاده شده اما نسبت به بخش سلامت توجه لازم به عمل نیامده است. این درحالی است که تأمین سلامت به عنوان یک نیاز امروز و فردا می‌تواند قبل از پیدایش هزینه‌های گزاف درمان و استهلاک پیش از موعد نیروی کار، جامعه را برای پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی آماده نماید.

وی اظهارداشت: همچنین به رغم آنکه بخش مدیریت شهری در جایگاه یک دولت کوچک در شهرها، مکلف به پاسخگویی به نیازهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شهروندان است اما در تکالیف این بخش فقط مواردی همچون تکمیل یکی از پروژه های متروی تهران دیده می شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به لزوم گزارش‌دهی مستمر سازمان‌ها و دستگاه‌های مکلف به جامعه و شهروندان افزود: در کنار گزارش‌دهی تخصصی به نهادهای ناظر، اطلاع‌رسانی عمومی نیز یکی از الزامات جلب مشارکت مردم و نخبگان در اقتصاد مقاومتی و خارج کردن آن از قالب شعارهای متداول است. ضمن آنکه اطلاع رسانی عملکرد دستگاه‌ها به مردم می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سؤالات آنها باشد و بالتبع، دریافت نظرات مردم و نخبگان ازطریق روابط عمومی‌ها و رسانه‌های همکار می‌تواند به رفع برخی مشکلات و استفاده بهتر از فرصت‌های موجود، کمک نماید.

وی در ادامه به انتشار برخی گزارش‌های ناقص پرداخت و تصریح کرد: ارایۀ آموزش‎های لازم به روابط عمومی‌ها و بخش‎های مشابه در سازمان‌ها ضروری است زیرا ارایۀ گزارش‌های لازم و کافی، علاوه بر ایجاد رضایت در مخاطبان می‌تواند در نمایش صحیح زحمات سازمان‌ها نیز با موفقیت عمل کند.

این نشست علمی با عنوان نگاه رسانه‌ای به تکالیف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستگاه های اجرایی، به همت دبیرخانۀ سلسله نشست‌های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی و با همکاری فرهنگسرای رسانه‌ و شبکه های اجتماعی در سالن اجتماعات این فرهنگسرا برگزار شد و میزبان جمعی از پژوهشگران و اساتید دانشگاهی بود.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz