به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی نود و نهمین نشست برنامه زرین قلم به رونمایی از دو کتاب با عناوین «کوچه باغ عاشقی» و «جنگ و لبخند» اختصاص دارد.\r\nاین مراسم ساعت 16 روز سه شنبه (3مهرماه) با حضور نویسنده کتاب، رمضان صادقی مقدم، حسن صفوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران، شمیرانات و لواسانات، طاهر طاهری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، ابراهیم ولایت، رییس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان ورامین و بیوک مسگری پور برگزار خواهد شد.\r\nعلاوه بر این از ناهید اسدی، نویسنده کتاب خاطرات بانوان جانباز، اشرف السادات سادات نویسنده کتاب معبر و دبیر انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و پرویز امینی شاعر آیینی و عاشورایی و نویسنده کتب دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.\r\nفرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22888680 تماس بگیرند.\r\n ...
 \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ویژه برنامه «جلوه سوگ: آوای محرم» در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی حضور یافتند.\r\n ...
\r\nویژه‌برنامه «آوای محرم» به مناسبت دهه اول ماه محرم در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. این برنامه با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در محوطه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\n«رو در رو» گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر سبک زندگی و «رادیو محرم» از برنامه‌های شاخص ویژه‌برنامه آوای محرم است. از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در دهه اول محرم می‌توان به اجرای نمایش‌ها و نواهای آیینی، تعزیه و پرده‌خوانی و نغمه‌های عاشورایی اشاره کرد.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده و شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ برای اطلاعات بیشتر اعلام شده است.\r\n\r\n...
فیلم سینمایی «مادر» ساخته میکیو ناروسه فیلمساز ژاپنی در سال ۱۹۵۲ روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ در برنامه «فیلم و گپ» فرهنگ‌سرای رسانه به نمایش در می‌آید و توسط سعید قطبی زاده منتقد سینما نقد و بررسی می‌شود.\r\nمادر فیلمی درام محصول ژاپن با بازی کینویو تاناکا، کیوکو کاگاوا و دایسوکه کاتو است.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n...
\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با همکاری کانون ادبی مدارا سوگواره شعر عاشورایی با محوریت حادثه کربلا را روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. مهدی دشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان کارشناس و امیرمهدی صفایی به عنوان مجری و کارشناس ترانه و شعر کلاسیک در این نشست حضور خواهند داشت. \r\n \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، طبق اعلام دبیرخانه سوگواره، شاعران می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۹۳۶۶۶۸۵۱۰۲ بفرستند، همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانند با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور و شعرخوانی در سوگواره می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n...

لزوم مشارکت پژوهشگران در نقد و بررسی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

در بازنگری‌ سیاست‌ها و تکالیف سازمانی اقتصادمقاومتی، جای خالی استفاده از ظرفیت پژوهشگران در نقد و بررسی این سیاست‌ها به چشم می‌خورد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، لعیا ابراهیمی دبیر اجرایی دهمین دور از سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی که به میزبانی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود،  ضمن بیان این مطلب افزود: اجرای ده‍ها هزار عنوان تحقیق و پایان‌نامۀ دانشگاهی در سال، ظرفیت بسیار بالایی است که می‌تواند در خدمت تولید راهکارهای مورد نیاز چالش‌های اقتصادی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به تحقیقات دانشگاهی ارایه شده به دبیرخانۀ سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی و همکاری دانش‌پژوهان دوره های تحصیلات تکمیلی با دبیرخانه، چنین همکاری‌هایی را مرجع بسیار خوبی برای همفکری و ارایۀ دانش‌های جدید دانست.

ابراهیمی با تشریح ابعاد دهمین دور این نشست‌ها گفت در رویداد دهم به تکالیف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی از منظر رسانه‌ای پرداخه شده است.

اولین سخنرانی این نشست توسط علی نادری، کارشناس حوزۀ بهداشت و درمان ارائه شد. وی در این سخنرانی به نقش اصولی مدیریت سلامت در جامعه و اولویت داشتن سلامت بر درمان شهروندان اشاره کرد و ضمن برشمردن آمار مربوط به هزینه‌های برخی بیماری‌ها، بهترین راه برون‌رفت از این وضعیت نابسامان را توجه به مبانی مدیریت سلامت دانست. وی با اشاره به سیاست‌های کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است خواستار پرداختن به روح این سیاست‌ها و برجسته کردن آن شد.

عنوان سخنرانی دوم، ویژگی فناوری‌های جدید و شرکت‌های دانش‌بنیان و تأثیر آنها بر اقتصاد مقاومتی بود که توسط مهران طاهری ارایه شد. او ویژگی های چابکی، کم هزینه بودن، درآمدزایی بالا و توان نوزایی در صنایع های‎تک را از مزیت‌های اصلی شرکت‌های دانش بنیان دانست که می‌توانند زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شوند.

این پژوهشگر حوزۀ فناوری، دیپلماسی دفاعی کشور را به عنوان متغیر مداخله‌گر در توسعۀ شرکت‌های دانش‎بنیان و تأثیرگذاری آنها بر اقتصاد مقاومتی دانست.

محسن افتخارزاده، سومین سخنران نشست به جایگاه صنعت نفت در پیاده‌سازی اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی پرداخت. بندهای مرتبط با صنعت نفت در سیاست‌ها و تکالیف اقتصاد مقاومتی، راهبردها و برنامه‎های صنعت نفت برای پیاده‌سازی این سیاست‎ها در قالب گزارش‌دهی وزارت نفت به جامعه برای اطلاع رسانی هدفمند عملکرد این صنعت به جامعه و مردم، از محورهای اصلی سخنرانی وی بود.

در سخنرانی چهارم، خالد غلامی آیندۀ نقش کشاورزی را در آئینۀ اقتصادمقاومتی مورد بحث و بررسی قرار داد. وی یافته‎های عمدۀ تحقیق سال ۲۰۱۶ دانشگاه استنفورد با عنوان “ایران ۲۰۴۰” را مطرح کرد و پایش سرزمینی مزیت‌های کشاورزی و اولویت‌های منطقه‌ای کشور را مبنای خودکفایی، خوداتکایی، امنیت عذایی، سازماندهی بازار کشاورزی دانست.

در ادامۀ برنامه، رضا عابدینی کارشناس مدیریت شهری، نقش مدیریت شهری در اقتصاد مقاومتی را تبیین نمود. وی در ابتدا به مباحث تاب‌آوری و برنامه‌ریزی شهری در شرایط اقتصاد مقاومتی پرداخت و با عنایت به کمبود درآمدهای شهرداری‎ها، راهکارها و تجربیاتی را برای تأمین‌مالی غیرنقدی شهری عنوان نمود. همچنین براساس برنامه‌های پنج سالۀ شهر تهران و بندهای سیاستی اقتصاد مقاومتی، راه‌حل‌های خلاقانه‎ای را برای ارتقاء فرهنگی-اجتماعی در مدیریت یکپارچۀ شهری ارائه کرد.

در سخنرانی ششم، خانم آقایی حدادان دربارۀ تکالیف سازمان تأمین‌اجتماعی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطالبی را ارائه نمود. وی ضمن اشاره به ویژگی‌های درون‌زایی و برون‌گرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نقد وضع موجود از منظر اقتصاد ریاضتی، تکالیف سازمان تأمین اجتماعی در اقتصاد مقاومتی و عملکرد آن را در ظرفیت کلی آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار داد. آقایی همچنین با معرفی وب‌سایت سازمان تأمین اجتماعی و گزارشات منتشر شده در این وب سایت، عملکرد منتشر شدۀ آن را مرور کرد.

فرهاد نبی کارشناس حوزۀ تعلیم و تربیت، سخنران پایانی نشست بود که به ارایۀ سخنرانی درخصوص جایگاه آموزش و پرورش در پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی پرداخت. وی در بخشی از سخنرانی خود به ساحت‌های پنج گانۀ آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرداخت و با اشاره به بند ۲۱ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر آموزش و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه، از اینکه تکلیف مشخصی به آموزش و پرورش محول نشده و ظرفیت این نهاد مهم، مغقول مانده است، ابراز تعجب کرد.

نبی در ادامه با اشاره به دو طرح برنامۀ درسی و طرح تحول بنیادین این نهاد، ظرفیت دوره‎های کارآفرینی و پایش شایستگی‎های دانش‎آموزان دورۀ متوسطه را درخصوص ارتقاء فرهنگ کارآفرینی تربیت نسل آینده، مطرح کرد.

در این جلسه جمعی از دانش پژوهان مقاطع تحصیلات تکمیلی مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت رسانه، علوم ارتباطات و تعدادی از اعضای دبیرخانۀ سلسله نشست‌های رسانه و اقتصاد مقاومتی بویژه آقای دکتر حسینی دانا، دبیر علمی نشست‎ها و آقای دکتر تلخابی، عضو هیأت علمی دانشگاه حضور داشتند.

دهمین نشست علمی رسانه‏ها و اقتصاد مقاومتی با عنوان نگاه رسانه‌ای به تکالیف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی به همت دبیرخانۀ این سلسله نشست‌ها و با همکاری فرهنگسرای رسانه‌ها و شبکه‎های اجتماعی در سالن اجتماعات این فرهنگسرا برگزار شد.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz