به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، این کتاب ها در موضوع های مختلف به کتابخانه روستای درسون آباد از روستاهای حاشیه شهر تهران اهدا می شود.\r\nکتابخانه تخصصی دکتر معتمدنژاد فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی همچنین در سال 1396 خدمات کتابخانه ای و برنامه هایی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا کرده است.40 هزار 150 تن در سال 96 از قرائت خانه کتابخانه استفاده کردند و 5 هزار کتاب تخصصی و عمومی به امانت داده شد.\r\nهمچنین 50 عنوان برنامه رونمایی کتاب از تازه های نشر در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی درسال 1396توسط کتابخانه تخصصی دکتر معتمدنژاد فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی صورت گرفته است....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، بهزاد تیمورپور با اعلام این خبر و تشریح برنامه های فرهنگسرا در ایام نوروز گفت: در این ایام فعالیت های ویژه تری در شبکه های اجتماعی داریم و مجموعه 60 ثاینه زندگی و رادیو سواد آوا در فضای مجازی مجدد پخش می شود.\r\nوی در رابطه با مسابقه کمپین مدیریت مصرف رسانه ای، گفت: افراد می توانند عکس های خود در جمع خانواده و مهمانی ها با سوژه هایی مانند عدم استفاده از موبایل و تماشای تلویزیون در دورهمی ها و دید و بازدیدها به آیدی ادمین کانال تلگرامی فرهنگسرای رسانه به نشانی @resanehmodir ارسال کنند و از جوایزی نفیسی بهره مند شوند.\r\nرییس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی یادآور شد: کمپین«من به رژیم مصرف رسانه ای می پیوندم» به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف رسانه می پردازد.\r\nتیمورپور در مورد ساعات فعالیت این فرهنگسرا در ایام نوروز گفت: فرهنگسرا از ۵ تا ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۷ به ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان می‌پردازد....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، کمپین«من به رژیم مصرف رسانه ای می پیوندم» که به همت فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در نمایشگاه رسانه های دیجییتال در آبان ماه سال جاری راه اندازی شده است و همچنان در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی فعال و به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف رسانه در برنامه های روزانه خود ادامه می دهد....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در شروع این همکاری 150 بسته سواد رسانه ای به خانواده کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.\r\nدر این بسته لوح فشرده محصولات رسانه ای شامل ۲۳ شماره نشریه ایست رسانه ای، مجموعه های نمایشگاهی اینفوگرافی روایت محرم، فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، لوح فشرده ۳ فصل رادیو سواد آوا، لوح فشرده مجموعه بومرنگ، لوح فشرده برنامه تلویزیونی مجاز و مستند عکاس صلح و پوستر مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی قرار داده شده است....
[gallery size=\"large\" ids=\"5710,5711,5712,5713,5714,5715,5716,5717,5718,5719,5720,5721,5722,5723,5724,5725,5726\"]...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در آستانه چهارشنبه آخرسال و پیرو حوادث تلخ هرساله در این ایام فعالیت هایی برای فرهنگ سازی و ایجاد آرامش برای خانواده، از جمله کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک»  توسط سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، صورت گرفته است که فرهنگسرای رسانه نیز از کمپین و فعالیت ها حمایت می کند.\r\n\r\n \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در نخستین همایش سلاطین کسب و کار که توسط فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی 18 اسفند در سالن وزارت کشور برگزار شد، لوح تقدیر سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به فعالان برتر کسب و کار و کارآفرین اهدا شد.\r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی اختتامیه مسابقه بزرگ کتاب وکتابخوانی فلسفه نماز نوشته راحله محمودی با حضور برگزیدگان مسابقه ، نویسنده اثر و چهره های فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی از جمله دکتر سیاوش شهریور ؛ فرماندار شمیرانات و لواسانات ، حسن صفوی ؛رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران ، جعفر حاجی کریم نظری ؛ مدیر مسئول انتشارات نظری، رئیس انجمن ادبیات روستایی شهرستان شهریار و قاسم نخجوانی شاعر معاصر شنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۵ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود.\r\n مسابقه کتاب و کتابخوانی فلسفه نماز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران ، فرمانداری شهرستان شمیرانات و انتشارات نظری برگزار شد.)...

لزوم مشارکت پژوهشگران در نقد و بررسی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

در بازنگری‌ سیاست‌ها و تکالیف سازمانی اقتصادمقاومتی، جای خالی استفاده از ظرفیت پژوهشگران در نقد و بررسی این سیاست‌ها به چشم می‌خورد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، لعیا ابراهیمی دبیر اجرایی دهمین دور از سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی که به میزبانی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود،  ضمن بیان این مطلب افزود: اجرای ده‍ها هزار عنوان تحقیق و پایان‌نامۀ دانشگاهی در سال، ظرفیت بسیار بالایی است که می‌تواند در خدمت تولید راهکارهای مورد نیاز چالش‌های اقتصادی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به تحقیقات دانشگاهی ارایه شده به دبیرخانۀ سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی و همکاری دانش‌پژوهان دوره های تحصیلات تکمیلی با دبیرخانه، چنین همکاری‌هایی را مرجع بسیار خوبی برای همفکری و ارایۀ دانش‌های جدید دانست.

ابراهیمی با تشریح ابعاد دهمین دور این نشست‌ها گفت در رویداد دهم به تکالیف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی از منظر رسانه‌ای پرداخه شده است.

اولین سخنرانی این نشست توسط علی نادری، کارشناس حوزۀ بهداشت و درمان ارائه شد. وی در این سخنرانی به نقش اصولی مدیریت سلامت در جامعه و اولویت داشتن سلامت بر درمان شهروندان اشاره کرد و ضمن برشمردن آمار مربوط به هزینه‌های برخی بیماری‌ها، بهترین راه برون‌رفت از این وضعیت نابسامان را توجه به مبانی مدیریت سلامت دانست. وی با اشاره به سیاست‌های کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است خواستار پرداختن به روح این سیاست‌ها و برجسته کردن آن شد.

عنوان سخنرانی دوم، ویژگی فناوری‌های جدید و شرکت‌های دانش‌بنیان و تأثیر آنها بر اقتصاد مقاومتی بود که توسط مهران طاهری ارایه شد. او ویژگی های چابکی، کم هزینه بودن، درآمدزایی بالا و توان نوزایی در صنایع های‎تک را از مزیت‌های اصلی شرکت‌های دانش بنیان دانست که می‌توانند زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شوند.

این پژوهشگر حوزۀ فناوری، دیپلماسی دفاعی کشور را به عنوان متغیر مداخله‌گر در توسعۀ شرکت‌های دانش‎بنیان و تأثیرگذاری آنها بر اقتصاد مقاومتی دانست.

محسن افتخارزاده، سومین سخنران نشست به جایگاه صنعت نفت در پیاده‌سازی اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی پرداخت. بندهای مرتبط با صنعت نفت در سیاست‌ها و تکالیف اقتصاد مقاومتی، راهبردها و برنامه‎های صنعت نفت برای پیاده‌سازی این سیاست‎ها در قالب گزارش‌دهی وزارت نفت به جامعه برای اطلاع رسانی هدفمند عملکرد این صنعت به جامعه و مردم، از محورهای اصلی سخنرانی وی بود.

در سخنرانی چهارم، خالد غلامی آیندۀ نقش کشاورزی را در آئینۀ اقتصادمقاومتی مورد بحث و بررسی قرار داد. وی یافته‎های عمدۀ تحقیق سال ۲۰۱۶ دانشگاه استنفورد با عنوان “ایران ۲۰۴۰” را مطرح کرد و پایش سرزمینی مزیت‌های کشاورزی و اولویت‌های منطقه‌ای کشور را مبنای خودکفایی، خوداتکایی، امنیت عذایی، سازماندهی بازار کشاورزی دانست.

در ادامۀ برنامه، رضا عابدینی کارشناس مدیریت شهری، نقش مدیریت شهری در اقتصاد مقاومتی را تبیین نمود. وی در ابتدا به مباحث تاب‌آوری و برنامه‌ریزی شهری در شرایط اقتصاد مقاومتی پرداخت و با عنایت به کمبود درآمدهای شهرداری‎ها، راهکارها و تجربیاتی را برای تأمین‌مالی غیرنقدی شهری عنوان نمود. همچنین براساس برنامه‌های پنج سالۀ شهر تهران و بندهای سیاستی اقتصاد مقاومتی، راه‌حل‌های خلاقانه‎ای را برای ارتقاء فرهنگی-اجتماعی در مدیریت یکپارچۀ شهری ارائه کرد.

در سخنرانی ششم، خانم آقایی حدادان دربارۀ تکالیف سازمان تأمین‌اجتماعی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطالبی را ارائه نمود. وی ضمن اشاره به ویژگی‌های درون‌زایی و برون‌گرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نقد وضع موجود از منظر اقتصاد ریاضتی، تکالیف سازمان تأمین اجتماعی در اقتصاد مقاومتی و عملکرد آن را در ظرفیت کلی آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار داد. آقایی همچنین با معرفی وب‌سایت سازمان تأمین اجتماعی و گزارشات منتشر شده در این وب سایت، عملکرد منتشر شدۀ آن را مرور کرد.

فرهاد نبی کارشناس حوزۀ تعلیم و تربیت، سخنران پایانی نشست بود که به ارایۀ سخنرانی درخصوص جایگاه آموزش و پرورش در پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی پرداخت. وی در بخشی از سخنرانی خود به ساحت‌های پنج گانۀ آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرداخت و با اشاره به بند ۲۱ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر آموزش و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه، از اینکه تکلیف مشخصی به آموزش و پرورش محول نشده و ظرفیت این نهاد مهم، مغقول مانده است، ابراز تعجب کرد.

نبی در ادامه با اشاره به دو طرح برنامۀ درسی و طرح تحول بنیادین این نهاد، ظرفیت دوره‎های کارآفرینی و پایش شایستگی‎های دانش‎آموزان دورۀ متوسطه را درخصوص ارتقاء فرهنگ کارآفرینی تربیت نسل آینده، مطرح کرد.

در این جلسه جمعی از دانش پژوهان مقاطع تحصیلات تکمیلی مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت رسانه، علوم ارتباطات و تعدادی از اعضای دبیرخانۀ سلسله نشست‌های رسانه و اقتصاد مقاومتی بویژه آقای دکتر حسینی دانا، دبیر علمی نشست‎ها و آقای دکتر تلخابی، عضو هیأت علمی دانشگاه حضور داشتند.

دهمین نشست علمی رسانه‏ها و اقتصاد مقاومتی با عنوان نگاه رسانه‌ای به تکالیف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی به همت دبیرخانۀ این سلسله نشست‌ها و با همکاری فرهنگسرای رسانه‌ها و شبکه‎های اجتماعی در سالن اجتماعات این فرهنگسرا برگزار شد.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz