به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، برنامه این هفته سینما روانشناسی فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با نمایش فیلم «خلسه» سه‌شنبه ۳ بهمن برگزار می‌شود.\r\nخلسه (Trance) فیلمی به کارگردانی دنی بویل و محصول ۲۰۱۳ بریتانیاست. در این فیلم جیمز مک‌آووی، رزاریو داوسون و ونسان کسل بازی کرده‌اند. فیلم‌نامه خلسه توسط جو آهرن و جان هاج  نوشته شده‌است.\r\nسیمون به فرانک، که شریک و دوستش در یک سرقت هنری است، خیانت می‌کند و تابلوی باارزشی را که با هم سرقت کرده‌اند، پنهان می‌کند، اما بر اثر واردآمدن ضربه‌ای به سرش دچار فراموشی می‌شود و نمی‌تواند به خاطر بیاورد که تابلوی گران‌قیمت را که اثری هنری از فرانسیسکو گویاست، کجا پنهان کرده‌است. فرانک اصرار دارد که سیمون باید تحت مشاوره روانیِ الیزابت، که با هیپنوتیزم به درمان بیماران می‌پردازد، قرار گیرد. اما این درمان، سیمون را وارد یک بازی خطرناک از خاطرات مدفون‌شده او از خیانت‌ها و دروغ‌ها می‌کند.\r\nاین نشست با حضور کوروش جاهد و عباس کریمی یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۸در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n ...
 به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، این گزارش نظرسنجی بر مبنای تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از هشت عدد ترمینال های نظرسنجی نصب شده در بخش های استخر، کتابخانه، سالن بدنسازی، فروشگاه کتاب، مدیریت، برنامه های سالن اجتماعات، ایروبیک و آموزش فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی و در بازه زمانی پاییز 1396 تهیه شده است.\r\nبراساس این گزارش از زمان نصب دستگاه ها در تاریخ 10 مهر ماه 1396 تا پایان آذر در مجموع 18014 رای ثبت شده است که نشان دهنده میانگین بیش از 222 رای در روز است که با در نظر گرفتن حداقل چهار روز تعطیلی فرهنگسرا به مناسبت ایام سوگواری این مقدار به حداقل 234 رای در روز افزایش می یابد. از این میان بیشترین بازخورد برای Happy با تعداد (12896) معادل 71 درصد است.\r\nپس از آن (3190) بازخورد معادل 18% مربوط به گزینه  Sad، و ( 1928) بازخورد معادل 11% مربوط به گزینه Meh  است. بر این اساس مقدار کل شاخص H/S برابر با 4.04  است که بیانگر آن است که به ازای هر بازخورد Sad بیش از چهار بازخورد Happy مشاهده شده است.\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، بهزاد تیمورپور قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: این نشست با حضور مدیران پیام رسان های داخلی، مدیران کانالهای پرمخاطب تلگرام، ابوالقاسم خداوردیلو مشاور مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمد صادق افراسیابی مدیر عامل انجمن سواد رسانه ای ایران و هیئت رئیسه، دبیر و اعضای کار گروه سواد رسانه و فضای مجازی  برگزار خواهد شد.\r\nوی یادآور شد: چهاردمین نشست عصرانه سواد رسانه ای با همکاری انجمن سواد رسانه ای شنبه 3 بهمن، ساعت ۱۶ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا، برگزار می شود.\r\nتیمورپور گفت: حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.\r\nتیمورپور قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تصریح کرد: سلسله نشست‌های «عصرانه های رسانه‌ای» با هدف بحث و گفتگو در حوزه سواد رسانه ای و فضای مجازی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود.در این نشست ها هر هفته یکی از موضوع های حوزه سواد رسانه ای و فضای مجازی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد....
[gallery ids=\"4942,4937,4926,4921,4922,4924,4918\"]...
[gallery ids=\"4925,4919,4929,4923\"]...
[gallery ids=\"4941,4940,4931,4935,4928,4930,4914,4915\"]...
به گزارش فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی محمد صادق افراسیابی در نشست عصرانه سواد رسانه ای با تأکید بر ضرورت مسأله‌شناسی در شرایط فعلی کشور تأکید کرد: واقعیت امر این است که امروز اقتصاد دغدغه اصلی مردم است و ما به عنوان انجمن سواد رسانه‌ای باید با تأکید بر مباحث اصلی مردم، تا جاییکه می‌توانیم باید به موضوعات اقتصادی نظیر کسب‌وکارهای فرهنگی دیجیتال و همچنین وضعیت پیگیری مطالبات اقتصادی مردم در رسانه‌های جمعی توجه کنیم.\r\nمدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران افزود: برگزاری نشستهایی با موضوع اقتصاد رسانه، برگزاری جلساتی با صادرکنندگان نرم‌افزارها و محصولات دیجیتال، تحلیل فرآیند استارتاپها، نقد و بررسی کسب‌وکارهای دیجیتال و رصد مطالبات اقتصادی مردم در فضای مجازی باید تا پایان سال جاری از اولویتهای انجمن سواد رسانه‌ای ایران باشد.\r\nوی با بیان اینکه باید خروجی نشستهای انجمن گفتمان‌سازی باشد که منجر به سیاستگذاری فرهنگی و رسانه‌ای شود، تصریح کرد: در این حوزه رویکرد ما بررسی عملکرد کسب‌وکارهای فرهنگی دیجیتال شامل تولیدکنندگان محتوا و خدمات در فضای مجازی و عملکرد رسانه‌های جمعی در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی است تا بتوانیم در حوزه سیاستگذاری فرهنگی و رسانه‌ای مؤثر واقع شویم.\r\nدر ادامه این نشست بهزاد تیمورپور؛ رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، ابراز کرد: انجمن سواد رسانه‌ای باید مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی را در اولویت کار خود قرار دهد تا از دل آن به مبحث گفتمان‌سازی برسیم.\r\nوی با بیان اینکه در حال حاضر تنها هشت درصد از محتوای تلگرام تولید می‌شود و 92 درصد آن کپی و ارسال مطالب است، افزود: باید در حوزه تولید محتوا اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.\r\nتیمورپور خاطرنشان کرد: از آنجاییکه امروز مطالبات مردم اکثرا اقتصادی است بر اصحاب رسانه واجب است به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.\r\nرئیس فرهنگسرای رسانه بر ضرورت تقویت ارتباط انجمن سواد رسانه‌ای و مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و گفت: مجلس باید عملکرد اقناعی داشته باشد و این مهم از طریق تقویت مطالبه‌گری بخشهایی مانند انجمن رخ خواهد داد.\r\nوی در پایان بر ضرورت توجه به آموزش مهارتها در حوزه سواد رسانه‌ای در کنار دانش تأکید کرد و افزود: باید سواد رسانه‌ای را با تقویت مهارتهای این حوزه در بین مردم نهادینه کنیم....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، برنامه سلاطین کسب و کار به دیدار قهرمانان کتاب رقص عقاب ها اختصاص دارد و با حضور امیرحسین مظاهری سیف برگزار می شود.\r\nمهمان این هفته این برنامه که عصر دوشنبه 25 دی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد، احد عظیم زاده رهبر کارآفرین ، خالق برند برند فرش عظیم زاده، دارنده تندیس الماس و بیزنس من اول جهان بود و با حاضران درباره تجربه های خود در حوزه کسب وکار گفت....

لزوم مشارکت پژوهشگران در نقد و بررسی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

در بازنگری‌ سیاست‌ها و تکالیف سازمانی اقتصادمقاومتی، جای خالی استفاده از ظرفیت پژوهشگران در نقد و بررسی این سیاست‌ها به چشم می‌خورد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، لعیا ابراهیمی دبیر اجرایی دهمین دور از سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی که به میزبانی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود،  ضمن بیان این مطلب افزود: اجرای ده‍ها هزار عنوان تحقیق و پایان‌نامۀ دانشگاهی در سال، ظرفیت بسیار بالایی است که می‌تواند در خدمت تولید راهکارهای مورد نیاز چالش‌های اقتصادی کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به تحقیقات دانشگاهی ارایه شده به دبیرخانۀ سلسله نشست‎های تخصصی رسانه‌ها و اقتصاد مقاومتی و همکاری دانش‌پژوهان دوره های تحصیلات تکمیلی با دبیرخانه، چنین همکاری‌هایی را مرجع بسیار خوبی برای همفکری و ارایۀ دانش‌های جدید دانست.

ابراهیمی با تشریح ابعاد دهمین دور این نشست‌ها گفت در رویداد دهم به تکالیف و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی از منظر رسانه‌ای پرداخه شده است.

اولین سخنرانی این نشست توسط علی نادری، کارشناس حوزۀ بهداشت و درمان ارائه شد. وی در این سخنرانی به نقش اصولی مدیریت سلامت در جامعه و اولویت داشتن سلامت بر درمان شهروندان اشاره کرد و ضمن برشمردن آمار مربوط به هزینه‌های برخی بیماری‌ها، بهترین راه برون‌رفت از این وضعیت نابسامان را توجه به مبانی مدیریت سلامت دانست. وی با اشاره به سیاست‌های کلی سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است خواستار پرداختن به روح این سیاست‌ها و برجسته کردن آن شد.

عنوان سخنرانی دوم، ویژگی فناوری‌های جدید و شرکت‌های دانش‌بنیان و تأثیر آنها بر اقتصاد مقاومتی بود که توسط مهران طاهری ارایه شد. او ویژگی های چابکی، کم هزینه بودن، درآمدزایی بالا و توان نوزایی در صنایع های‎تک را از مزیت‌های اصلی شرکت‌های دانش بنیان دانست که می‌توانند زمینه‌ساز تحقق اقتصاد مقاومتی شوند.

این پژوهشگر حوزۀ فناوری، دیپلماسی دفاعی کشور را به عنوان متغیر مداخله‌گر در توسعۀ شرکت‌های دانش‎بنیان و تأثیرگذاری آنها بر اقتصاد مقاومتی دانست.

محسن افتخارزاده، سومین سخنران نشست به جایگاه صنعت نفت در پیاده‌سازی اهداف سیاست‌های اقتصادمقاومتی پرداخت. بندهای مرتبط با صنعت نفت در سیاست‌ها و تکالیف اقتصاد مقاومتی، راهبردها و برنامه‎های صنعت نفت برای پیاده‌سازی این سیاست‎ها در قالب گزارش‌دهی وزارت نفت به جامعه برای اطلاع رسانی هدفمند عملکرد این صنعت به جامعه و مردم، از محورهای اصلی سخنرانی وی بود.

در سخنرانی چهارم، خالد غلامی آیندۀ نقش کشاورزی را در آئینۀ اقتصادمقاومتی مورد بحث و بررسی قرار داد. وی یافته‎های عمدۀ تحقیق سال ۲۰۱۶ دانشگاه استنفورد با عنوان “ایران ۲۰۴۰” را مطرح کرد و پایش سرزمینی مزیت‌های کشاورزی و اولویت‌های منطقه‌ای کشور را مبنای خودکفایی، خوداتکایی، امنیت عذایی، سازماندهی بازار کشاورزی دانست.

در ادامۀ برنامه، رضا عابدینی کارشناس مدیریت شهری، نقش مدیریت شهری در اقتصاد مقاومتی را تبیین نمود. وی در ابتدا به مباحث تاب‌آوری و برنامه‌ریزی شهری در شرایط اقتصاد مقاومتی پرداخت و با عنایت به کمبود درآمدهای شهرداری‎ها، راهکارها و تجربیاتی را برای تأمین‌مالی غیرنقدی شهری عنوان نمود. همچنین براساس برنامه‌های پنج سالۀ شهر تهران و بندهای سیاستی اقتصاد مقاومتی، راه‌حل‌های خلاقانه‎ای را برای ارتقاء فرهنگی-اجتماعی در مدیریت یکپارچۀ شهری ارائه کرد.

در سخنرانی ششم، خانم آقایی حدادان دربارۀ تکالیف سازمان تأمین‌اجتماعی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطالبی را ارائه نمود. وی ضمن اشاره به ویژگی‌های درون‌زایی و برون‌گرایی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نقد وضع موجود از منظر اقتصاد ریاضتی، تکالیف سازمان تأمین اجتماعی در اقتصاد مقاومتی و عملکرد آن را در ظرفیت کلی آن سازمان مورد بحث و بررسی قرار داد. آقایی همچنین با معرفی وب‌سایت سازمان تأمین اجتماعی و گزارشات منتشر شده در این وب سایت، عملکرد منتشر شدۀ آن را مرور کرد.

فرهاد نبی کارشناس حوزۀ تعلیم و تربیت، سخنران پایانی نشست بود که به ارایۀ سخنرانی درخصوص جایگاه آموزش و پرورش در پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی پرداخت. وی در بخشی از سخنرانی خود به ساحت‌های پنج گانۀ آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پرداخت و با اشاره به بند ۲۱ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر آموزش و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در جامعه، از اینکه تکلیف مشخصی به آموزش و پرورش محول نشده و ظرفیت این نهاد مهم، مغقول مانده است، ابراز تعجب کرد.

نبی در ادامه با اشاره به دو طرح برنامۀ درسی و طرح تحول بنیادین این نهاد، ظرفیت دوره‎های کارآفرینی و پایش شایستگی‎های دانش‎آموزان دورۀ متوسطه را درخصوص ارتقاء فرهنگ کارآفرینی تربیت نسل آینده، مطرح کرد.

در این جلسه جمعی از دانش پژوهان مقاطع تحصیلات تکمیلی مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت رسانه، علوم ارتباطات و تعدادی از اعضای دبیرخانۀ سلسله نشست‌های رسانه و اقتصاد مقاومتی بویژه آقای دکتر حسینی دانا، دبیر علمی نشست‎ها و آقای دکتر تلخابی، عضو هیأت علمی دانشگاه حضور داشتند.

دهمین نشست علمی رسانه‏ها و اقتصاد مقاومتی با عنوان نگاه رسانه‌ای به تکالیف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در دستگاه‌های اجرایی به همت دبیرخانۀ این سلسله نشست‌ها و با همکاری فرهنگسرای رسانه‌ها و شبکه‎های اجتماعی در سالن اجتماعات این فرهنگسرا برگزار شد.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz