به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، برنامه این هفته سینما روانشناسی فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با نمایش فیلم «خلسه» سه‌شنبه ۳ بهمن برگزار می‌شود.\r\nخلسه (Trance) فیلمی به کارگردانی دنی بویل و محصول ۲۰۱۳ بریتانیاست. در این فیلم جیمز مک‌آووی، رزاریو داوسون و ونسان کسل بازی کرده‌اند. فیلم‌نامه خلسه توسط جو آهرن و جان هاج  نوشته شده‌است.\r\nسیمون به فرانک، که شریک و دوستش در یک سرقت هنری است، خیانت می‌کند و تابلوی باارزشی را که با هم سرقت کرده‌اند، پنهان می‌کند، اما بر اثر واردآمدن ضربه‌ای به سرش دچار فراموشی می‌شود و نمی‌تواند به خاطر بیاورد که تابلوی گران‌قیمت را که اثری هنری از فرانسیسکو گویاست، کجا پنهان کرده‌است. فرانک اصرار دارد که سیمون باید تحت مشاوره روانیِ الیزابت، که با هیپنوتیزم به درمان بیماران می‌پردازد، قرار گیرد. اما این درمان، سیمون را وارد یک بازی خطرناک از خاطرات مدفون‌شده او از خیانت‌ها و دروغ‌ها می‌کند.\r\nاین نشست با حضور کوروش جاهد و عباس کریمی یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۸در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n ...
 به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، این گزارش نظرسنجی بر مبنای تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده از هشت عدد ترمینال های نظرسنجی نصب شده در بخش های استخر، کتابخانه، سالن بدنسازی، فروشگاه کتاب، مدیریت، برنامه های سالن اجتماعات، ایروبیک و آموزش فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی و در بازه زمانی پاییز 1396 تهیه شده است.\r\nبراساس این گزارش از زمان نصب دستگاه ها در تاریخ 10 مهر ماه 1396 تا پایان آذر در مجموع 18014 رای ثبت شده است که نشان دهنده میانگین بیش از 222 رای در روز است که با در نظر گرفتن حداقل چهار روز تعطیلی فرهنگسرا به مناسبت ایام سوگواری این مقدار به حداقل 234 رای در روز افزایش می یابد. از این میان بیشترین بازخورد برای Happy با تعداد (12896) معادل 71 درصد است.\r\nپس از آن (3190) بازخورد معادل 18% مربوط به گزینه  Sad، و ( 1928) بازخورد معادل 11% مربوط به گزینه Meh  است. بر این اساس مقدار کل شاخص H/S برابر با 4.04  است که بیانگر آن است که به ازای هر بازخورد Sad بیش از چهار بازخورد Happy مشاهده شده است.\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، بهزاد تیمورپور قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: این نشست با حضور مدیران پیام رسان های داخلی، مدیران کانالهای پرمخاطب تلگرام، ابوالقاسم خداوردیلو مشاور مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمد صادق افراسیابی مدیر عامل انجمن سواد رسانه ای ایران و هیئت رئیسه، دبیر و اعضای کار گروه سواد رسانه و فضای مجازی  برگزار خواهد شد.\r\nوی یادآور شد: چهاردمین نشست عصرانه سواد رسانه ای با همکاری انجمن سواد رسانه ای شنبه 3 بهمن، ساعت ۱۶ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی به نشانی خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا، برگزار می شود.\r\nتیمورپور گفت: حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.\r\nتیمورپور قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تصریح کرد: سلسله نشست‌های «عصرانه های رسانه‌ای» با هدف بحث و گفتگو در حوزه سواد رسانه ای و فضای مجازی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود.در این نشست ها هر هفته یکی از موضوع های حوزه سواد رسانه ای و فضای مجازی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد....
[gallery ids=\"4942,4937,4926,4921,4922,4924,4918\"]...
[gallery ids=\"4925,4919,4929,4923\"]...
[gallery ids=\"4941,4940,4931,4935,4928,4930,4914,4915\"]...
به گزارش فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی محمد صادق افراسیابی در نشست عصرانه سواد رسانه ای با تأکید بر ضرورت مسأله‌شناسی در شرایط فعلی کشور تأکید کرد: واقعیت امر این است که امروز اقتصاد دغدغه اصلی مردم است و ما به عنوان انجمن سواد رسانه‌ای باید با تأکید بر مباحث اصلی مردم، تا جاییکه می‌توانیم باید به موضوعات اقتصادی نظیر کسب‌وکارهای فرهنگی دیجیتال و همچنین وضعیت پیگیری مطالبات اقتصادی مردم در رسانه‌های جمعی توجه کنیم.\r\nمدیرعامل انجمن سواد رسانه‌ای ایران افزود: برگزاری نشستهایی با موضوع اقتصاد رسانه، برگزاری جلساتی با صادرکنندگان نرم‌افزارها و محصولات دیجیتال، تحلیل فرآیند استارتاپها، نقد و بررسی کسب‌وکارهای دیجیتال و رصد مطالبات اقتصادی مردم در فضای مجازی باید تا پایان سال جاری از اولویتهای انجمن سواد رسانه‌ای ایران باشد.\r\nوی با بیان اینکه باید خروجی نشستهای انجمن گفتمان‌سازی باشد که منجر به سیاستگذاری فرهنگی و رسانه‌ای شود، تصریح کرد: در این حوزه رویکرد ما بررسی عملکرد کسب‌وکارهای فرهنگی دیجیتال شامل تولیدکنندگان محتوا و خدمات در فضای مجازی و عملکرد رسانه‌های جمعی در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی است تا بتوانیم در حوزه سیاستگذاری فرهنگی و رسانه‌ای مؤثر واقع شویم.\r\nدر ادامه این نشست بهزاد تیمورپور؛ رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، ابراز کرد: انجمن سواد رسانه‌ای باید مطالبه‌گری از دستگاه‌های اجرایی را در اولویت کار خود قرار دهد تا از دل آن به مبحث گفتمان‌سازی برسیم.\r\nوی با بیان اینکه در حال حاضر تنها هشت درصد از محتوای تلگرام تولید می‌شود و 92 درصد آن کپی و ارسال مطالب است، افزود: باید در حوزه تولید محتوا اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.\r\nتیمورپور خاطرنشان کرد: از آنجاییکه امروز مطالبات مردم اکثرا اقتصادی است بر اصحاب رسانه واجب است به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند.\r\nرئیس فرهنگسرای رسانه بر ضرورت تقویت ارتباط انجمن سواد رسانه‌ای و مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و گفت: مجلس باید عملکرد اقناعی داشته باشد و این مهم از طریق تقویت مطالبه‌گری بخشهایی مانند انجمن رخ خواهد داد.\r\nوی در پایان بر ضرورت توجه به آموزش مهارتها در حوزه سواد رسانه‌ای در کنار دانش تأکید کرد و افزود: باید سواد رسانه‌ای را با تقویت مهارتهای این حوزه در بین مردم نهادینه کنیم....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، برنامه سلاطین کسب و کار به دیدار قهرمانان کتاب رقص عقاب ها اختصاص دارد و با حضور امیرحسین مظاهری سیف برگزار می شود.\r\nمهمان این هفته این برنامه که عصر دوشنبه 25 دی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد، احد عظیم زاده رهبر کارآفرین ، خالق برند برند فرش عظیم زاده، دارنده تندیس الماس و بیزنس من اول جهان بود و با حاضران درباره تجربه های خود در حوزه کسب وکار گفت....

اهدای کارت عضویت باشگاه فرهنگ و هنر به رییس سازمان فرهنگی هنری

کارت عضویت باشگاه فرهنگ و هنر فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی به محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، نشست «راهبردهای سواد رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی»  با حضور محمود صلاحی رییس و حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور معاون فرهنگی و مدیران و فعالان مرکز آموزش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،‌ پنجشنبه ۲۱ دی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

در این مراسم کارت عضویت باشگاه فرهنگ و هنر فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی به محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا شد.

در این مراسم صلاحی گفت: اصولا همه فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری محتوای آموزشی دارد. حتی یک فیلم سینمایی و تئاتری که می‌سازیم یا هر فعالیت هنری و فرهنگی اگر جنبه آموزش آن در نظر گرفته نشود، صرفا یک سرگرمی، طنز یا پر کردن اوقات فراغت است که البته خوب است اما در دنیای فعلی بیشترین تاثیرات را رسانه‌ها دارند. شاید یک اتفاقی یک گوشه دنیا بیافتد و پنج دقیقه بعد همه جهان به وسیله همین رسانه‌ها مطلع شوند و هر کسی هم یک تحلیلی از آن اتفاق داشته باشد.
 
وی افزود: منظور از رسانه صدا و سیما، مطبوعات، منبرها و تریبون‌هاست. اما شبکه‌های اجتماعی رسانه دنیای مدرن است که هم تعداد آن‌ها روز به روز اضافه می‌شود و هم اطلاعات و اخباری که منتشر می‌شود و قرار است خبرسازی یا جریان‌سازی شود، توسط غول‌های رسانه‌ای صورت می‌گیرد. در دنیا می‌بینید سیاه را سفید و سفید را سیاه نشان می‌دهند. مثلا با کمک همین رسانه‌ها سازمان تروریستی که ۱۷ هزار نفر را ترور کرده می‌شود پشتیبان ملت. شاید چند جوان سابقه قبلی این‌ها را نداند وقتی با این اطلاعات مواجه می‌شوند تفکر و تحلیل آن‌ها از ماجرا متفاوت می‌شود.
 
 صلاحی بیان کرد: باید سواد رسانه‌ای را به خصوص به نسل جوان آموزش دهیم. هیچ وقت در رسانه‌های ملی خود نگفته‌ایم شبکه‌های اجتماعی دنیا با چه هدفی تاسیس شده؟ چه‌کسانی آن‌ها را اداره می‌کند؟ پشت صحنه‌‌شان کیست؟ از طرفی این‌ها یک امکانات است نمی‌شود نفی کرد. باید حضور داشت حضور آگاهانه و استفاده کرد. استفاده با بینش صحیح و باید با آگاهی پاتک زد. باید در کشور یک راهبردی داشته باشیم. هم صدا سیما و هم وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی و هم دستگاه‌های دولتی و خصوصی در غیر این صورت ممکن است جوانی که تا دیروز برای امام حسین(ع) سینه می‌زد تحت تاثیر این شبکه‌های اجتماعی حسینیه آتش بزند.
 
صلاحی در خصوص فعالیت در حوزه رسانه گفت: فرهنگ‌سرای رسانه یک نقطه شروع در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است که در وهله اول برای آموزش و آگاه‌سازی کارکنان و مجموعه فرهنگ‌سراها و در مرحله بعد علاقه‌مندان و ذینفعان و در مرحله بعد مردم فعالیت می‌کند.
 
رییس سازمان فرهنگی هنری در پایان خطاب به مجموعه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی گفت: باید به شما خسته نباشید و خدا قوت بگویم و این حوزه فعالیت‌های شما را تایید کنم. به خصوص از زمانی که آقای تیمورپور این مسئولیت را برعهده گرفته حقیقتا کارهای زیادی در فرهنگ‌سرای رسانه تولید شده است.
 

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz