به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی ، ویژه برنامه \" نقطه سر خط \"  به مناسبت نیمه شعبان به همت کانون آفتاب زندگانی در روزهای 30 و 31 فروردین  ساعت 18 و 1 اردیبهشت ماه ساعت 20 در محوطه باز و سالن آمفی تئاتر فرهنگ سرا ی رسانه و با مشارکت مردمی و به صورت آیتم های گفتگو محور  ویژه بانوان و عموم برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه  می‌توانند  به فرهنگ‌سرای رسانه در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «اوایل تابستان» چهارشنبه 28 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nاوایل تابستان (ژاپنی: 麦秋 Bakushū) فیلمی درام به کارگردانی یاسوجیرو ازو محصول سال ۱۹۵۱ است. از بازیگران آن می‌توان به ستسوکو هارا، چیشو ریو، چیکاگه آواشیما، هاروکو سوگیمورا و سیجی میاگوچی اشاره کرد.\r\n\r\nاوایل تابستان همچون اغلب فیلمهای پس از جنگِ ازو مسائلی همچون عدم ارتباط نسل‌ها و قدرت‌گیری زنان در ژاپنِ پس از جنگ را به‌تصویرمی‌کشد. فیلم حکایت زنی‌ست که قانع و رضایتمندانه در خانواده‌ای بزرگ که متشکل از پدرومادرش و خانواده برادرش است، زندگی می‌کند، اما دیدار یکی از عموها خانواده را بر آن می‌دارد که همسری برایش بیابند.\r\n\r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،سومین روز ازویژه برنامه حماسه “گل و دل” به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور در تاریخ 25 فروردین ماه  به همت فرهنگ سرای رسانه  برگزار شد.\r\nدر این مراسم سعید اوحدی رییس  ، علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی ،مهدی محمدی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، محمد رضا طالقانی پیشکشوت کشتی ،سیاوش شهریار فرماندار شمیرانات،احمد هوشنگی رییس بنیاد بیماریهای صعب العلاج ،دکتر باصری رییس انجمن جرو شناسی ایران ،دکتر سیاهکلی رییس شرکت صوتی و تصویری سروش ،حسن بیادی عضو اسبق شورای شهر تهران ،حجت الاسلام حسین زاده رییس بنیاد قرآن کشور ،احمد کجوری رییس اتاق بازاریابی ایران و حاج حسین مهدیان متولی موقوفات صالحین حضور داشتند.\r\nلازم به ذکر می باشد مبلغ 40 میلیون تومان هزینه نقدی و20 تخته فرش نو و کمک های غیر نقدی دیکر توسط خیرین و مردم و مسئولان کشوری در ویژه برنامه حماسه گل و دل جمع آوری و تحویل نماینده سازمان هلال احمر مستقر در مراسم گردید گردید.\r\n \r\n   \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، ویژه برنامه حماسه \"گل و دل\" به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور به همت فرهنگ سرای رسانه و با مشارکت انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران ( آیفیک) ، ارتش جمهوری اسلامی ایران ،بنیاد قرآن کشور ، فدراسیون آفرود ایران ، معاونت فرهنگی ، اجتماعی شهرداری منطقه 3 ، دبیرخانه کانون های فرهنگی ،هنری مساجد استان تهران ،صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 23 الی 25 فروردین ماه ساعت 17 الی 20 برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «الکساندرا» چهارشنبه 21 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nالکساندرا (روسی: Александра) فیلمی به کارگردانی الکساندر سوکوروف محصول سال ۲۰۰۷ در مورد جنگ چچن دوم است. این فیلم درجشنواره فیلم کن ۲۰۰۷ نامزد نخل طلایی شد.\r\nاز بازیگران این فیلم می توان به  گالینا ویشنفسکایا، واسلی شفتسوف، ریسا گیچئووا، آندری بوگدانوف، الکساندرکلادو اشاره کرد.\r\n \r\nدر خلاصه داستان این فیلم آمده است: لكساندرا نیكولایونا (گالینا ویشنفسکایا) مادربزرگ پیری است كه برای دیدن نوه اش به اردوگاه سربازان روس در چچن می رود. این تمام آنچه است كه درباره روایت داستان فیلم الكساندرا می توان گفت، فیلم روایت جزئیات این دیدار است و از فراز و فرودهای روایی در آن خبری نیست. البته فیلم چندان هم ضد داستان عمل نمی كند ولی شیوه روایت كلاسیك را نیز ندارد.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،معاونین و کارکنان فرهنگ سرای رسانه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز  و با هدف تجلیل از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس شنبه 25 اسفند ماه در قالب برنامه \"مهر آیین\" با حضور در خانه شهیدان عبد الحسین دعوی و سید احمدبیان با خانواده این بزرگواران دیدار و گفتگو کردند.\r\nشهید \"حاج سید احمد بیان \"از شهدایی است که کام شهادت را از کودکی ازدهان مادر برسفره روضه جدش اباعبدالله  الحسین(ع) برگرفت و چنان نوشید که خاطره زخم شدنهای پاهایش همچون اسرای کربلا بر سرزمین کربلاخیز ایران سالها پس از شهادتش در اذهان مانده است.شهید \"عبد الحسین دعوی\" بعد از گرفتن ديپلم مدتي را در بسيج اقتصادي مسجد قبا به طور افتخاري فعاليت نمود و مدتي زودتر از موعد سربازي به طور داوطلبانه به خدمت رفت و دوران آموزشي خود را در پادگان 06 پاسداران به پايان رساند. شهيد عبدالحسين دعوي در مناطق جنگي حدود دو سال حضور داشت و در منطقه غربي پيرانشهر در تاريخ، 1362/09/26 بر اثر اصابت تير به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار اين شهيد بزرگوار در گلزار شهداي بهشت زهرا، قطعه 26 قرار دارد.\r\n   \r\n ...
رئیس فرهنگسرای رسانه در اختتامیه عصرانه سواد رسانه‌ای خبر داد:

آماده سازی بسته سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران

اختتامیه نشست های عصرانه های سواد رسانه ای با حضور اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران و مدیران فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در این نشست سید مرتضی اسماعیل طبا، رئیس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران با اشاره به نقش انجمن در دغدغه مند کردن مسئولین و خانواده ها نسبت به ضرورت ارتقاء سواد رسانه ای، خاطرنشان کرد: نیاز است انجمن سواد رسانه ای با مراجع دینی، رسانه های جمعی و سازمان صدا و سیما تعامل خود را گسترش دهد تا فرهنگسازی و گفتمان سازی به شکل بهتری انجام شود.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد بانک اطلاعات کارشناسان و اساتید سواد رسانه ای برای استفاده نهادها و رسانه ها گفت: لازم است سازمانی با عنوان سازمان ملی آموزش سواد رسانه ای تاسیس شود که ذیل شورای عالی فضای مجازی در این حوزه اقدام به آموزش به عنوان مهمترین و ضروری ترین موضوع بپردازد. البته لازم است انجمن سواد رسانه ای ایران با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز جلسه ای داشته باشد تا سواد رسانه ای به عنوان یک درس دو واحدی در دانشگاه تدریس و حتی به عنوان یک رشته مجزا نیز مطرح شود.

رییس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران همچنین بر لزوم توجه به ویژگی ها و ظرفیت های هر استان در انجمن سواد رسانه ای آن استان تاکید کرد.

اسماعیلی طبا تاکید کرد: لازم است جشنواره هایی با موضوع سواد رسانه ای در قالب های عکس، فیلم، موشن گرافیک، انیمیشن، داستان، گرافیک و طراحی، کاریکاتور و…. به منظور شناسایی هنرمندان مستعد و نیز تامین محتوا برای رسانه ها و نهادها برگزار شود. همچنین لازم است بخش سواد رسانه ای به جشنواره تولیدات مراکز و شبکه های صداوسیما نیز افزوده شود که تحقق این امور نیازمند اقدامات جدی است.

وی با تاکید بر ایجاد بانک سوژه و ایده با موضوع سواد رسانه ای برای کمک به تولید فیلم وتئاتر و انیمیشن، خاطرنشان کرد: در کنار این مسائل، لازم است انجمن برای تدوین کتب درسی مدارس درهمه پایه ها کمک کند.

در ادامه این نشست بهزاد تیمورپور، رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: ایده برگزاری نشست های عصرانه سواد رسانه ای از دل یک گپ دوستانه درآمد و به لطف خدا بازتاب های بسیار خوبی در کل کشور داشته است و برخی شهرداری ها در سایر شهرهای کشور از ما خواستند محتوای مربوط به این نشست ها را برایشان ارسال کنیم که این یک دستاورد خوب است.

وی با بیان اینکه هر جا به تولید محتوای مناسب دقت کردیم، کار بهتر درک شده و تاثیرگذاری عالی تری نیز داشته است، گفت: باید به سمت مطالبه گری از دستگاه های اجرایی حرکت کنیم و درصد کمی از بودجه برای ترویج دانش سواد رسانه ای به کار گرفته شود.

تیمورپور از آماده سازی بسته سواد رسانه ای با مشارکت انجمن سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران خبر داد.

در ادامه، محمد صادق افراسیابی مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران با ارائه گزارشی از عملکرد شش ماهه نشست های عصرانه سواد رسانه ای اظهار کرد: ما در بحث سواد رسانه ای نیاز به همت و عزم ملی داریم تا انشاءالله شاهد جهانی شدن این نهضت باشیم.

وی با اشاره به اینکه طبق پژوهش های انجام شده دیگر اولویت اول استفاده مردم از فضای مجازی سرگرمی نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهشی که اردیبهشت ماه انجام دادم متوجه شدم که مردم دیگر برای سرگرمی از شبکه های اجتماعی استفاده نمیکنند و بیشتر به سمت پیگیری مطالبات سیاسی تمایل دارند، الویت دوم هم پیگیری مسائل اقتصادی است و سرگرمی، رتبه سوم را دارد که یافته های تحقیق بنده توسط پژوهش مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران هم تایید شد.

افراسیابی افزود: باید از خودمان سوال کنیم که دلیل تغییر جهت مردم از استفاده های سرگرم کننده از شبکه های اجتماعی به سوی پیگیری مطالبات سیاسی چیست و این امر آیا خوب است یا ممکن است پیامدهایی داشته باشد؟

وی با اشاره به اتفاق خیابان پاسداران یادآور شد: بحث دروایش مساله مهمی بود و نباید به سادگی از آن عبور کنیم. در واقع اتاق های فکر خارج از کشور در پی قرار دادن شیعه و سنی ایرانی، سنی و سنی ایرانی و شیعه و شیعه ایرانی در مقابل هم هستند و وقتی دیدند در سایر حوزه ها موفق نبوده اند، میخواهند اقدام به افزایش تقابل ها و دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی کنند.

وی افزود: اگر چه معتقدیم حقیقت مشخص است اما نباید اجازه دهیم تقابل های قومی و مذهبی در فضای مجازی گسترش پیدا کند.

در انتهای این مراسم کارگروه استان ها به ریاست دکتر سید مرتضی اسماعیلی طبا، کارگروه ادبیات رسانه ای به ریاست پیمان خادم الحسینی، کارگروه سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به دبیری رئوف آذری و کارگروه فضای مجازی به دبیری علی محمد رجبی فعالیت خود را آغاز کردند.

همچنین سجاد خسروانیان به عنوان معاون امور استانها، محمد مهدی نورالدین علامه زاده به عنوان معاون اجرایی، مجتبی صفا به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی، شقایق مهاجری به عنوان مسئول روابط عمومی و اکرم میرزایی به عنوان مسئول برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی انجمن سواد رسانه ای ایران منصوب شدند.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz