به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی نود و نهمین نشست برنامه زرین قلم به رونمایی از دو کتاب با عناوین «کوچه باغ عاشقی» و «جنگ و لبخند» اختصاص دارد.\r\nاین مراسم ساعت 16 روز سه شنبه (3مهرماه) با حضور نویسنده کتاب، رمضان صادقی مقدم، حسن صفوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران، شمیرانات و لواسانات، طاهر طاهری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، ابراهیم ولایت، رییس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان ورامین و بیوک مسگری پور برگزار خواهد شد.\r\nعلاوه بر این از ناهید اسدی، نویسنده کتاب خاطرات بانوان جانباز، اشرف السادات سادات نویسنده کتاب معبر و دبیر انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و پرویز امینی شاعر آیینی و عاشورایی و نویسنده کتب دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.\r\nفرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22888680 تماس بگیرند.\r\n ...
 \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ویژه برنامه «جلوه سوگ: آوای محرم» در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی حضور یافتند.\r\n ...
\r\nویژه‌برنامه «آوای محرم» به مناسبت دهه اول ماه محرم در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. این برنامه با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در محوطه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\n«رو در رو» گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر سبک زندگی و «رادیو محرم» از برنامه‌های شاخص ویژه‌برنامه آوای محرم است. از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در دهه اول محرم می‌توان به اجرای نمایش‌ها و نواهای آیینی، تعزیه و پرده‌خوانی و نغمه‌های عاشورایی اشاره کرد.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده و شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ برای اطلاعات بیشتر اعلام شده است.\r\n\r\n...
فیلم سینمایی «مادر» ساخته میکیو ناروسه فیلمساز ژاپنی در سال ۱۹۵۲ روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ در برنامه «فیلم و گپ» فرهنگ‌سرای رسانه به نمایش در می‌آید و توسط سعید قطبی زاده منتقد سینما نقد و بررسی می‌شود.\r\nمادر فیلمی درام محصول ژاپن با بازی کینویو تاناکا، کیوکو کاگاوا و دایسوکه کاتو است.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n...
\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با همکاری کانون ادبی مدارا سوگواره شعر عاشورایی با محوریت حادثه کربلا را روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. مهدی دشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان کارشناس و امیرمهدی صفایی به عنوان مجری و کارشناس ترانه و شعر کلاسیک در این نشست حضور خواهند داشت. \r\n \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، طبق اعلام دبیرخانه سوگواره، شاعران می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۹۳۶۶۶۸۵۱۰۲ بفرستند، همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانند با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور و شعرخوانی در سوگواره می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n...
رئیس فرهنگسرای رسانه در اختتامیه عصرانه سواد رسانه‌ای خبر داد:

آماده سازی بسته سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران

اختتامیه نشست های عصرانه های سواد رسانه ای با حضور اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران و مدیران فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در این نشست سید مرتضی اسماعیل طبا، رئیس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران با اشاره به نقش انجمن در دغدغه مند کردن مسئولین و خانواده ها نسبت به ضرورت ارتقاء سواد رسانه ای، خاطرنشان کرد: نیاز است انجمن سواد رسانه ای با مراجع دینی، رسانه های جمعی و سازمان صدا و سیما تعامل خود را گسترش دهد تا فرهنگسازی و گفتمان سازی به شکل بهتری انجام شود.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد بانک اطلاعات کارشناسان و اساتید سواد رسانه ای برای استفاده نهادها و رسانه ها گفت: لازم است سازمانی با عنوان سازمان ملی آموزش سواد رسانه ای تاسیس شود که ذیل شورای عالی فضای مجازی در این حوزه اقدام به آموزش به عنوان مهمترین و ضروری ترین موضوع بپردازد. البته لازم است انجمن سواد رسانه ای ایران با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز جلسه ای داشته باشد تا سواد رسانه ای به عنوان یک درس دو واحدی در دانشگاه تدریس و حتی به عنوان یک رشته مجزا نیز مطرح شود.

رییس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران همچنین بر لزوم توجه به ویژگی ها و ظرفیت های هر استان در انجمن سواد رسانه ای آن استان تاکید کرد.

اسماعیلی طبا تاکید کرد: لازم است جشنواره هایی با موضوع سواد رسانه ای در قالب های عکس، فیلم، موشن گرافیک، انیمیشن، داستان، گرافیک و طراحی، کاریکاتور و…. به منظور شناسایی هنرمندان مستعد و نیز تامین محتوا برای رسانه ها و نهادها برگزار شود. همچنین لازم است بخش سواد رسانه ای به جشنواره تولیدات مراکز و شبکه های صداوسیما نیز افزوده شود که تحقق این امور نیازمند اقدامات جدی است.

وی با تاکید بر ایجاد بانک سوژه و ایده با موضوع سواد رسانه ای برای کمک به تولید فیلم وتئاتر و انیمیشن، خاطرنشان کرد: در کنار این مسائل، لازم است انجمن برای تدوین کتب درسی مدارس درهمه پایه ها کمک کند.

در ادامه این نشست بهزاد تیمورپور، رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: ایده برگزاری نشست های عصرانه سواد رسانه ای از دل یک گپ دوستانه درآمد و به لطف خدا بازتاب های بسیار خوبی در کل کشور داشته است و برخی شهرداری ها در سایر شهرهای کشور از ما خواستند محتوای مربوط به این نشست ها را برایشان ارسال کنیم که این یک دستاورد خوب است.

وی با بیان اینکه هر جا به تولید محتوای مناسب دقت کردیم، کار بهتر درک شده و تاثیرگذاری عالی تری نیز داشته است، گفت: باید به سمت مطالبه گری از دستگاه های اجرایی حرکت کنیم و درصد کمی از بودجه برای ترویج دانش سواد رسانه ای به کار گرفته شود.

تیمورپور از آماده سازی بسته سواد رسانه ای با مشارکت انجمن سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران خبر داد.

در ادامه، محمد صادق افراسیابی مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران با ارائه گزارشی از عملکرد شش ماهه نشست های عصرانه سواد رسانه ای اظهار کرد: ما در بحث سواد رسانه ای نیاز به همت و عزم ملی داریم تا انشاءالله شاهد جهانی شدن این نهضت باشیم.

وی با اشاره به اینکه طبق پژوهش های انجام شده دیگر اولویت اول استفاده مردم از فضای مجازی سرگرمی نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهشی که اردیبهشت ماه انجام دادم متوجه شدم که مردم دیگر برای سرگرمی از شبکه های اجتماعی استفاده نمیکنند و بیشتر به سمت پیگیری مطالبات سیاسی تمایل دارند، الویت دوم هم پیگیری مسائل اقتصادی است و سرگرمی، رتبه سوم را دارد که یافته های تحقیق بنده توسط پژوهش مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران هم تایید شد.

افراسیابی افزود: باید از خودمان سوال کنیم که دلیل تغییر جهت مردم از استفاده های سرگرم کننده از شبکه های اجتماعی به سوی پیگیری مطالبات سیاسی چیست و این امر آیا خوب است یا ممکن است پیامدهایی داشته باشد؟

وی با اشاره به اتفاق خیابان پاسداران یادآور شد: بحث دروایش مساله مهمی بود و نباید به سادگی از آن عبور کنیم. در واقع اتاق های فکر خارج از کشور در پی قرار دادن شیعه و سنی ایرانی، سنی و سنی ایرانی و شیعه و شیعه ایرانی در مقابل هم هستند و وقتی دیدند در سایر حوزه ها موفق نبوده اند، میخواهند اقدام به افزایش تقابل ها و دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی کنند.

وی افزود: اگر چه معتقدیم حقیقت مشخص است اما نباید اجازه دهیم تقابل های قومی و مذهبی در فضای مجازی گسترش پیدا کند.

در انتهای این مراسم کارگروه استان ها به ریاست دکتر سید مرتضی اسماعیلی طبا، کارگروه ادبیات رسانه ای به ریاست پیمان خادم الحسینی، کارگروه سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به دبیری رئوف آذری و کارگروه فضای مجازی به دبیری علی محمد رجبی فعالیت خود را آغاز کردند.

همچنین سجاد خسروانیان به عنوان معاون امور استانها، محمد مهدی نورالدین علامه زاده به عنوان معاون اجرایی، مجتبی صفا به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی، شقایق مهاجری به عنوان مسئول روابط عمومی و اکرم میرزایی به عنوان مسئول برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی انجمن سواد رسانه ای ایران منصوب شدند.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz