به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، این کتاب ها در موضوع های مختلف به کتابخانه روستای درسون آباد از روستاهای حاشیه شهر تهران اهدا می شود.\r\nکتابخانه تخصصی دکتر معتمدنژاد فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی همچنین در سال 1396 خدمات کتابخانه ای و برنامه هایی در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا کرده است.40 هزار 150 تن در سال 96 از قرائت خانه کتابخانه استفاده کردند و 5 هزار کتاب تخصصی و عمومی به امانت داده شد.\r\nهمچنین 50 عنوان برنامه رونمایی کتاب از تازه های نشر در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی درسال 1396توسط کتابخانه تخصصی دکتر معتمدنژاد فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی صورت گرفته است....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، بهزاد تیمورپور با اعلام این خبر و تشریح برنامه های فرهنگسرا در ایام نوروز گفت: در این ایام فعالیت های ویژه تری در شبکه های اجتماعی داریم و مجموعه 60 ثاینه زندگی و رادیو سواد آوا در فضای مجازی مجدد پخش می شود.\r\nوی در رابطه با مسابقه کمپین مدیریت مصرف رسانه ای، گفت: افراد می توانند عکس های خود در جمع خانواده و مهمانی ها با سوژه هایی مانند عدم استفاده از موبایل و تماشای تلویزیون در دورهمی ها و دید و بازدیدها به آیدی ادمین کانال تلگرامی فرهنگسرای رسانه به نشانی @resanehmodir ارسال کنند و از جوایزی نفیسی بهره مند شوند.\r\nرییس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی یادآور شد: کمپین«من به رژیم مصرف رسانه ای می پیوندم» به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف رسانه می پردازد.\r\nتیمورپور در مورد ساعات فعالیت این فرهنگسرا در ایام نوروز گفت: فرهنگسرا از ۵ تا ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۷ به ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان می‌پردازد....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، کمپین«من به رژیم مصرف رسانه ای می پیوندم» که به همت فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در نمایشگاه رسانه های دیجییتال در آبان ماه سال جاری راه اندازی شده است و همچنان در فضای مجازی و در شبکه های اجتماعی فعال و به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی شهروندان در خصوص مدیریت مصرف رسانه در برنامه های روزانه خود ادامه می دهد....
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در شروع این همکاری 150 بسته سواد رسانه ای به خانواده کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.\r\nدر این بسته لوح فشرده محصولات رسانه ای شامل ۲۳ شماره نشریه ایست رسانه ای، مجموعه های نمایشگاهی اینفوگرافی روایت محرم، فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، لوح فشرده ۳ فصل رادیو سواد آوا، لوح فشرده مجموعه بومرنگ، لوح فشرده برنامه تلویزیونی مجاز و مستند عکاس صلح و پوستر مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی قرار داده شده است....
[gallery size=\"large\" ids=\"5710,5711,5712,5713,5714,5715,5716,5717,5718,5719,5720,5721,5722,5723,5724,5725,5726\"]...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در آستانه چهارشنبه آخرسال و پیرو حوادث تلخ هرساله در این ایام فعالیت هایی برای فرهنگ سازی و ایجاد آرامش برای خانواده، از جمله کمپین «نه به چهارشنبه سوری خطرناک»  توسط سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، صورت گرفته است که فرهنگسرای رسانه نیز از کمپین و فعالیت ها حمایت می کند.\r\n\r\n \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در نخستین همایش سلاطین کسب و کار که توسط فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی 18 اسفند در سالن وزارت کشور برگزار شد، لوح تقدیر سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به فعالان برتر کسب و کار و کارآفرین اهدا شد.\r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی اختتامیه مسابقه بزرگ کتاب وکتابخوانی فلسفه نماز نوشته راحله محمودی با حضور برگزیدگان مسابقه ، نویسنده اثر و چهره های فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی از جمله دکتر سیاوش شهریور ؛ فرماندار شمیرانات و لواسانات ، حسن صفوی ؛رییس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران ، جعفر حاجی کریم نظری ؛ مدیر مسئول انتشارات نظری، رئیس انجمن ادبیات روستایی شهرستان شهریار و قاسم نخجوانی شاعر معاصر شنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۵ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود.\r\n مسابقه کتاب و کتابخوانی فلسفه نماز با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات و شمال تهران ، فرمانداری شهرستان شمیرانات و انتشارات نظری برگزار شد.)...
رئیس فرهنگسرای رسانه در اختتامیه عصرانه سواد رسانه‌ای خبر داد:

آماده سازی بسته سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران

اختتامیه نشست های عصرانه های سواد رسانه ای با حضور اعضای انجمن سواد رسانه ای ایران و مدیران فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، در این نشست سید مرتضی اسماعیل طبا، رئیس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران با اشاره به نقش انجمن در دغدغه مند کردن مسئولین و خانواده ها نسبت به ضرورت ارتقاء سواد رسانه ای، خاطرنشان کرد: نیاز است انجمن سواد رسانه ای با مراجع دینی، رسانه های جمعی و سازمان صدا و سیما تعامل خود را گسترش دهد تا فرهنگسازی و گفتمان سازی به شکل بهتری انجام شود.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد بانک اطلاعات کارشناسان و اساتید سواد رسانه ای برای استفاده نهادها و رسانه ها گفت: لازم است سازمانی با عنوان سازمان ملی آموزش سواد رسانه ای تاسیس شود که ذیل شورای عالی فضای مجازی در این حوزه اقدام به آموزش به عنوان مهمترین و ضروری ترین موضوع بپردازد. البته لازم است انجمن سواد رسانه ای ایران با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز جلسه ای داشته باشد تا سواد رسانه ای به عنوان یک درس دو واحدی در دانشگاه تدریس و حتی به عنوان یک رشته مجزا نیز مطرح شود.

رییس کارگروه استان های انجمن سواد رسانه ای ایران همچنین بر لزوم توجه به ویژگی ها و ظرفیت های هر استان در انجمن سواد رسانه ای آن استان تاکید کرد.

اسماعیلی طبا تاکید کرد: لازم است جشنواره هایی با موضوع سواد رسانه ای در قالب های عکس، فیلم، موشن گرافیک، انیمیشن، داستان، گرافیک و طراحی، کاریکاتور و…. به منظور شناسایی هنرمندان مستعد و نیز تامین محتوا برای رسانه ها و نهادها برگزار شود. همچنین لازم است بخش سواد رسانه ای به جشنواره تولیدات مراکز و شبکه های صداوسیما نیز افزوده شود که تحقق این امور نیازمند اقدامات جدی است.

وی با تاکید بر ایجاد بانک سوژه و ایده با موضوع سواد رسانه ای برای کمک به تولید فیلم وتئاتر و انیمیشن، خاطرنشان کرد: در کنار این مسائل، لازم است انجمن برای تدوین کتب درسی مدارس درهمه پایه ها کمک کند.

در ادامه این نشست بهزاد تیمورپور، رئیس فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی اظهار کرد: ایده برگزاری نشست های عصرانه سواد رسانه ای از دل یک گپ دوستانه درآمد و به لطف خدا بازتاب های بسیار خوبی در کل کشور داشته است و برخی شهرداری ها در سایر شهرهای کشور از ما خواستند محتوای مربوط به این نشست ها را برایشان ارسال کنیم که این یک دستاورد خوب است.

وی با بیان اینکه هر جا به تولید محتوای مناسب دقت کردیم، کار بهتر درک شده و تاثیرگذاری عالی تری نیز داشته است، گفت: باید به سمت مطالبه گری از دستگاه های اجرایی حرکت کنیم و درصد کمی از بودجه برای ترویج دانش سواد رسانه ای به کار گرفته شود.

تیمورپور از آماده سازی بسته سواد رسانه ای با مشارکت انجمن سواد رسانه ای برای ۳ میلیون خانوار شهر تهران خبر داد.

در ادامه، محمد صادق افراسیابی مدیرعامل انجمن سواد رسانه ای ایران با ارائه گزارشی از عملکرد شش ماهه نشست های عصرانه سواد رسانه ای اظهار کرد: ما در بحث سواد رسانه ای نیاز به همت و عزم ملی داریم تا انشاءالله شاهد جهانی شدن این نهضت باشیم.

وی با اشاره به اینکه طبق پژوهش های انجام شده دیگر اولویت اول استفاده مردم از فضای مجازی سرگرمی نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهشی که اردیبهشت ماه انجام دادم متوجه شدم که مردم دیگر برای سرگرمی از شبکه های اجتماعی استفاده نمیکنند و بیشتر به سمت پیگیری مطالبات سیاسی تمایل دارند، الویت دوم هم پیگیری مسائل اقتصادی است و سرگرمی، رتبه سوم را دارد که یافته های تحقیق بنده توسط پژوهش مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران هم تایید شد.

افراسیابی افزود: باید از خودمان سوال کنیم که دلیل تغییر جهت مردم از استفاده های سرگرم کننده از شبکه های اجتماعی به سوی پیگیری مطالبات سیاسی چیست و این امر آیا خوب است یا ممکن است پیامدهایی داشته باشد؟

وی با اشاره به اتفاق خیابان پاسداران یادآور شد: بحث دروایش مساله مهمی بود و نباید به سادگی از آن عبور کنیم. در واقع اتاق های فکر خارج از کشور در پی قرار دادن شیعه و سنی ایرانی، سنی و سنی ایرانی و شیعه و شیعه ایرانی در مقابل هم هستند و وقتی دیدند در سایر حوزه ها موفق نبوده اند، میخواهند اقدام به افزایش تقابل ها و دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی کنند.

وی افزود: اگر چه معتقدیم حقیقت مشخص است اما نباید اجازه دهیم تقابل های قومی و مذهبی در فضای مجازی گسترش پیدا کند.

در انتهای این مراسم کارگروه استان ها به ریاست دکتر سید مرتضی اسماعیلی طبا، کارگروه ادبیات رسانه ای به ریاست پیمان خادم الحسینی، کارگروه سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به دبیری رئوف آذری و کارگروه فضای مجازی به دبیری علی محمد رجبی فعالیت خود را آغاز کردند.

همچنین سجاد خسروانیان به عنوان معاون امور استانها، محمد مهدی نورالدین علامه زاده به عنوان معاون اجرایی، مجتبی صفا به عنوان مدیر رسانه های اجتماعی، شقایق مهاجری به عنوان مسئول روابط عمومی و اکرم میرزایی به عنوان مسئول برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی انجمن سواد رسانه ای ایران منصوب شدند.

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz