به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی نود و نهمین نشست برنامه زرین قلم به رونمایی از دو کتاب با عناوین «کوچه باغ عاشقی» و «جنگ و لبخند» اختصاص دارد.\r\nاین مراسم ساعت 16 روز سه شنبه (3مهرماه) با حضور نویسنده کتاب، رمضان صادقی مقدم، حسن صفوی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال تهران، شمیرانات و لواسانات، طاهر طاهری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین، ابراهیم ولایت، رییس بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان ورامین و بیوک مسگری پور برگزار خواهد شد.\r\nعلاوه بر این از ناهید اسدی، نویسنده کتاب خاطرات بانوان جانباز، اشرف السادات سادات نویسنده کتاب معبر و دبیر انجمن ادبیات داستانی شهرستان شهریار و پرویز امینی شاعر آیینی و عاشورایی و نویسنده کتب دفاع مقدس تجلیل و قدردانی خواهد شد.\r\nفرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.علاقمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 22888680 تماس بگیرند.\r\n ...
 \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ویژه برنامه «جلوه سوگ: آوای محرم» در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی حضور یافتند.\r\n ...
\r\nویژه‌برنامه «آوای محرم» به مناسبت دهه اول ماه محرم در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. این برنامه با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ۲۰ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۹ در محوطه فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی میزبان علاقه‌مندان است.\r\n«رو در رو» گفت‌وگو درباره فرهنگ عاشورا و تأثیر آن بر سبک زندگی و «رادیو محرم» از برنامه‌های شاخص ویژه‌برنامه آوای محرم است. از دیگر برنامه‌های فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در دهه اول محرم می‌توان به اجرای نمایش‌ها و نواهای آیینی، تعزیه و پرده‌خوانی و نغمه‌های عاشورایی اشاره کرد.\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده و شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ برای اطلاعات بیشتر اعلام شده است.\r\n\r\n...
فیلم سینمایی «مادر» ساخته میکیو ناروسه فیلمساز ژاپنی در سال ۱۹۵۲ روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه ساعت ۱۸ در برنامه «فیلم و گپ» فرهنگ‌سرای رسانه به نمایش در می‌آید و توسط سعید قطبی زاده منتقد سینما نقد و بررسی می‌شود.\r\nمادر فیلمی درام محصول ژاپن با بازی کینویو تاناکا، کیوکو کاگاوا و دایسوکه کاتو است.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n...
\r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با همکاری کانون ادبی مدارا سوگواره شعر عاشورایی با محوریت حادثه کربلا را روز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار می‌کند. مهدی دشتی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان کارشناس و امیرمهدی صفایی به عنوان مجری و کارشناس ترانه و شعر کلاسیک در این نشست حضور خواهند داشت. \r\n \r\nبه گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، طبق اعلام دبیرخانه سوگواره، شاعران می‌توانند آثار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به شماره ۹۳۶۶۶۸۵۱۰۲ بفرستند، همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می‌توانند با شماره تلفن ۲۶۷۰۱۵۳۶ تماس بگیرند.\r\n \r\nعلاقه‌مندان برای حضور و شعرخوانی در سوگواره می‌توانند به نشانی خیابان پاسداران، خیابان شهید گل نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n\r\n \r\n...

همکاری فرهنگسرای رسانه با پلیس فتا

همکاری پلیس فتا تهران بزرگ و فرهنگسرای رسانه در زمینه ارتقای سواد رسانه ای

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، صبح امروز نشست صمیمی رئیس فرهنگسرای رسانه با سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های مجازی برگزار شد.

سرهنگ تورج کاظمی در این نشست از ضرورت افزایش سطح آگاهی و سواد رسانه ای در کشور سخن گفت و بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرهنگسرای رسانه و فضای مجازی تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: در رابطه با افزایش آگاهی های رسانه ای در نسل کودک و نوجوان در حال حاضر دوره‌های آموزشی با عنوان “کوآ”  (کودک و اینترنت) برای مقطع ابتدایی در سطح استان تهران برگزار می شود و پلیس فتا آمادگی دارد تا این دوره ها را در سطح کشور برگزار کند.

وی افزود در راستای انجام رسالت خود، ما آمادگی خود را جهت اعزام کارشناسان متخصص در حوزه آسیب ها و مخاطرات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شرکت در نشست‌های فرهنگسرای رسانه اعلام می کنیم.

کاظمی پیشگیری را یکی از راه های مبازه با جرایم سایبری عنوان و بر برگزاری جلساتی با این عنوان برای خانواده ها تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ آماده سازی بسته های آموزشی سواد رسانه‌ای برای خانواده ها را یک اولویت اصلی برشمرد و افزود: با توجه به محدویت زمانی خانواده ها برای تماشای تلویزیون در طول روز، باز نشر مطالب مهم در رسانه ملی و تولید محتوا و در دسترس بودن آن کمک بزرگی در افزایش آگاهی و سواد رسانه ای افراد جامعه دارد.

وی متذکر شد هرگونه تلاش برای ارتقا و افزایش سطح هوشیاری مردم نسبت به فرصتها و تهدیدات فضای مجازی وظیفه همگانی است که باید به آن پرداخته شود.

رئیس فرهنگسرای رسانه نیز در این دیدار با اشاره به تهدیدات و فرصتهای فضای مجازی برای خانواده ها بر برگزاری برنامه های مشارکتی در خصوص افزایش سواد رسانه ای و تولید و پخش محصولاتی با محتوای سواد رسانه ای اعلام آمادگی کرد.

اسماعیلی افزود با توجه به گستردگی فضای مجازی و تنوع اسیب در کشور چاه ای جز تقویت و مصونیت بخشی به افراد جامعه نداریم.

رئیس فرهنگسرای رسانه متذکر شد: از آنجایی که تلاقی رسانه و تکنولوژی درجامعه جهانی و روش های  آموزش بطور اساسی تغییر کرده است، دیگر توانایی خواندن و نوشتن کلمات کافی نیست. بلکه کودکان، جوانان وبزرگسالان نیز باید از توانایی تحلیل انتقادی رسانه ها برخوردار باشند .

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظیفه رسانه های ما آگاه کردن خانواده‌‎ها از تاثیر مجموعه ها و آثار پویانمایی مورد استفاده کودکان و نوجوانان است تاکید کرد، محدود کردن ساعت تماشای برنامه های تلویزیون و ممنوعیت تماشای بعضی از فیلم ها برای فرزندان یک الزام و ضرورت از سوی خانواده است و این کار جز با افزایش آگاهی و اطلاعات والدین و افزایش سواد رسانه ای میسر نیست.

در این نشست همچنین مقرر شد مقدمات انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگسرای رسانه و پلیس فتا در حوزه ارتقاء سواد رسانه ای و تولید و انتشار محتوا فراهم شود.

 

  

 

 

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz