به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی ، ویژه برنامه \" نقطه سر خط \"  به مناسبت نیمه شعبان به همت کانون آفتاب زندگانی در روزهای 30 و 31 فروردین  ساعت 18 و 1 اردیبهشت ماه ساعت 20 در محوطه باز و سالن آمفی تئاتر فرهنگ سرا ی رسانه و با مشارکت مردمی و به صورت آیتم های گفتگو محور  ویژه بانوان و عموم برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه  می‌توانند  به فرهنگ‌سرای رسانه در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «اوایل تابستان» چهارشنبه 28 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nاوایل تابستان (ژاپنی: 麦秋 Bakushū) فیلمی درام به کارگردانی یاسوجیرو ازو محصول سال ۱۹۵۱ است. از بازیگران آن می‌توان به ستسوکو هارا، چیشو ریو، چیکاگه آواشیما، هاروکو سوگیمورا و سیجی میاگوچی اشاره کرد.\r\n\r\nاوایل تابستان همچون اغلب فیلمهای پس از جنگِ ازو مسائلی همچون عدم ارتباط نسل‌ها و قدرت‌گیری زنان در ژاپنِ پس از جنگ را به‌تصویرمی‌کشد. فیلم حکایت زنی‌ست که قانع و رضایتمندانه در خانواده‌ای بزرگ که متشکل از پدرومادرش و خانواده برادرش است، زندگی می‌کند، اما دیدار یکی از عموها خانواده را بر آن می‌دارد که همسری برایش بیابند.\r\n\r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،سومین روز ازویژه برنامه حماسه “گل و دل” به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور در تاریخ 25 فروردین ماه  به همت فرهنگ سرای رسانه  برگزار شد.\r\nدر این مراسم سعید اوحدی رییس  ، علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی ،مهدی محمدی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، محمد رضا طالقانی پیشکشوت کشتی ،سیاوش شهریار فرماندار شمیرانات،احمد هوشنگی رییس بنیاد بیماریهای صعب العلاج ،دکتر باصری رییس انجمن جرو شناسی ایران ،دکتر سیاهکلی رییس شرکت صوتی و تصویری سروش ،حسن بیادی عضو اسبق شورای شهر تهران ،حجت الاسلام حسین زاده رییس بنیاد قرآن کشور ،احمد کجوری رییس اتاق بازاریابی ایران و حاج حسین مهدیان متولی موقوفات صالحین حضور داشتند.\r\nلازم به ذکر می باشد مبلغ 40 میلیون تومان هزینه نقدی و20 تخته فرش نو و کمک های غیر نقدی دیکر توسط خیرین و مردم و مسئولان کشوری در ویژه برنامه حماسه گل و دل جمع آوری و تحویل نماینده سازمان هلال احمر مستقر در مراسم گردید گردید.\r\n \r\n   \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، ویژه برنامه حماسه \"گل و دل\" به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور به همت فرهنگ سرای رسانه و با مشارکت انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران ( آیفیک) ، ارتش جمهوری اسلامی ایران ،بنیاد قرآن کشور ، فدراسیون آفرود ایران ، معاونت فرهنگی ، اجتماعی شهرداری منطقه 3 ، دبیرخانه کانون های فرهنگی ،هنری مساجد استان تهران ،صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 23 الی 25 فروردین ماه ساعت 17 الی 20 برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «الکساندرا» چهارشنبه 21 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nالکساندرا (روسی: Александра) فیلمی به کارگردانی الکساندر سوکوروف محصول سال ۲۰۰۷ در مورد جنگ چچن دوم است. این فیلم درجشنواره فیلم کن ۲۰۰۷ نامزد نخل طلایی شد.\r\nاز بازیگران این فیلم می توان به  گالینا ویشنفسکایا، واسلی شفتسوف، ریسا گیچئووا، آندری بوگدانوف، الکساندرکلادو اشاره کرد.\r\n \r\nدر خلاصه داستان این فیلم آمده است: لكساندرا نیكولایونا (گالینا ویشنفسکایا) مادربزرگ پیری است كه برای دیدن نوه اش به اردوگاه سربازان روس در چچن می رود. این تمام آنچه است كه درباره روایت داستان فیلم الكساندرا می توان گفت، فیلم روایت جزئیات این دیدار است و از فراز و فرودهای روایی در آن خبری نیست. البته فیلم چندان هم ضد داستان عمل نمی كند ولی شیوه روایت كلاسیك را نیز ندارد.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،معاونین و کارکنان فرهنگ سرای رسانه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز  و با هدف تجلیل از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس شنبه 25 اسفند ماه در قالب برنامه \"مهر آیین\" با حضور در خانه شهیدان عبد الحسین دعوی و سید احمدبیان با خانواده این بزرگواران دیدار و گفتگو کردند.\r\nشهید \"حاج سید احمد بیان \"از شهدایی است که کام شهادت را از کودکی ازدهان مادر برسفره روضه جدش اباعبدالله  الحسین(ع) برگرفت و چنان نوشید که خاطره زخم شدنهای پاهایش همچون اسرای کربلا بر سرزمین کربلاخیز ایران سالها پس از شهادتش در اذهان مانده است.شهید \"عبد الحسین دعوی\" بعد از گرفتن ديپلم مدتي را در بسيج اقتصادي مسجد قبا به طور افتخاري فعاليت نمود و مدتي زودتر از موعد سربازي به طور داوطلبانه به خدمت رفت و دوران آموزشي خود را در پادگان 06 پاسداران به پايان رساند. شهيد عبدالحسين دعوي در مناطق جنگي حدود دو سال حضور داشت و در منطقه غربي پيرانشهر در تاريخ، 1362/09/26 بر اثر اصابت تير به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار اين شهيد بزرگوار در گلزار شهداي بهشت زهرا، قطعه 26 قرار دارد.\r\n   \r\n ...

همکاری فرهنگسرای رسانه با پلیس فتا

همکاری پلیس فتا تهران بزرگ و فرهنگسرای رسانه در زمینه ارتقای سواد رسانه ای

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی، صبح امروز نشست صمیمی رئیس فرهنگسرای رسانه با سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در فرهنگسرای رسانه و شبکه های مجازی برگزار شد.

سرهنگ تورج کاظمی در این نشست از ضرورت افزایش سطح آگاهی و سواد رسانه ای در کشور سخن گفت و بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرهنگسرای رسانه و فضای مجازی تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: در رابطه با افزایش آگاهی های رسانه ای در نسل کودک و نوجوان در حال حاضر دوره‌های آموزشی با عنوان “کوآ”  (کودک و اینترنت) برای مقطع ابتدایی در سطح استان تهران برگزار می شود و پلیس فتا آمادگی دارد تا این دوره ها را در سطح کشور برگزار کند.

وی افزود در راستای انجام رسالت خود، ما آمادگی خود را جهت اعزام کارشناسان متخصص در حوزه آسیب ها و مخاطرات فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برای شرکت در نشست‌های فرهنگسرای رسانه اعلام می کنیم.

کاظمی پیشگیری را یکی از راه های مبازه با جرایم سایبری عنوان و بر برگزاری جلساتی با این عنوان برای خانواده ها تاکید کرد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ آماده سازی بسته های آموزشی سواد رسانه‌ای برای خانواده ها را یک اولویت اصلی برشمرد و افزود: با توجه به محدویت زمانی خانواده ها برای تماشای تلویزیون در طول روز، باز نشر مطالب مهم در رسانه ملی و تولید محتوا و در دسترس بودن آن کمک بزرگی در افزایش آگاهی و سواد رسانه ای افراد جامعه دارد.

وی متذکر شد هرگونه تلاش برای ارتقا و افزایش سطح هوشیاری مردم نسبت به فرصتها و تهدیدات فضای مجازی وظیفه همگانی است که باید به آن پرداخته شود.

رئیس فرهنگسرای رسانه نیز در این دیدار با اشاره به تهدیدات و فرصتهای فضای مجازی برای خانواده ها بر برگزاری برنامه های مشارکتی در خصوص افزایش سواد رسانه ای و تولید و پخش محصولاتی با محتوای سواد رسانه ای اعلام آمادگی کرد.

اسماعیلی افزود با توجه به گستردگی فضای مجازی و تنوع اسیب در کشور چاه ای جز تقویت و مصونیت بخشی به افراد جامعه نداریم.

رئیس فرهنگسرای رسانه متذکر شد: از آنجایی که تلاقی رسانه و تکنولوژی درجامعه جهانی و روش های  آموزش بطور اساسی تغییر کرده است، دیگر توانایی خواندن و نوشتن کلمات کافی نیست. بلکه کودکان، جوانان وبزرگسالان نیز باید از توانایی تحلیل انتقادی رسانه ها برخوردار باشند .

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظیفه رسانه های ما آگاه کردن خانواده‌‎ها از تاثیر مجموعه ها و آثار پویانمایی مورد استفاده کودکان و نوجوانان است تاکید کرد، محدود کردن ساعت تماشای برنامه های تلویزیون و ممنوعیت تماشای بعضی از فیلم ها برای فرزندان یک الزام و ضرورت از سوی خانواده است و این کار جز با افزایش آگاهی و اطلاعات والدین و افزایش سواد رسانه ای میسر نیست.

در این نشست همچنین مقرر شد مقدمات انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان فرهنگسرای رسانه و پلیس فتا در حوزه ارتقاء سواد رسانه ای و تولید و انتشار محتوا فراهم شود.

 

  

 

 

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz