به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی ، ویژه برنامه \" نقطه سر خط \"  به مناسبت نیمه شعبان به همت کانون آفتاب زندگانی در روزهای 30 و 31 فروردین  ساعت 18 و 1 اردیبهشت ماه ساعت 20 در محوطه باز و سالن آمفی تئاتر فرهنگ سرا ی رسانه و با مشارکت مردمی و به صورت آیتم های گفتگو محور  ویژه بانوان و عموم برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه  می‌توانند  به فرهنگ‌سرای رسانه در خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند.\r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «اوایل تابستان» چهارشنبه 28 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nاوایل تابستان (ژاپنی: 麦秋 Bakushū) فیلمی درام به کارگردانی یاسوجیرو ازو محصول سال ۱۹۵۱ است. از بازیگران آن می‌توان به ستسوکو هارا، چیشو ریو، چیکاگه آواشیما، هاروکو سوگیمورا و سیجی میاگوچی اشاره کرد.\r\n\r\nاوایل تابستان همچون اغلب فیلمهای پس از جنگِ ازو مسائلی همچون عدم ارتباط نسل‌ها و قدرت‌گیری زنان در ژاپنِ پس از جنگ را به‌تصویرمی‌کشد. فیلم حکایت زنی‌ست که قانع و رضایتمندانه در خانواده‌ای بزرگ که متشکل از پدرومادرش و خانواده برادرش است، زندگی می‌کند، اما دیدار یکی از عموها خانواده را بر آن می‌دارد که همسری برایش بیابند.\r\n\r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،سومین روز ازویژه برنامه حماسه “گل و دل” به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور در تاریخ 25 فروردین ماه  به همت فرهنگ سرای رسانه  برگزار شد.\r\nدر این مراسم سعید اوحدی رییس  ، علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی ،مهدی محمدی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، محمد رضا طالقانی پیشکشوت کشتی ،سیاوش شهریار فرماندار شمیرانات،احمد هوشنگی رییس بنیاد بیماریهای صعب العلاج ،دکتر باصری رییس انجمن جرو شناسی ایران ،دکتر سیاهکلی رییس شرکت صوتی و تصویری سروش ،حسن بیادی عضو اسبق شورای شهر تهران ،حجت الاسلام حسین زاده رییس بنیاد قرآن کشور ،احمد کجوری رییس اتاق بازاریابی ایران و حاج حسین مهدیان متولی موقوفات صالحین حضور داشتند.\r\nلازم به ذکر می باشد مبلغ 40 میلیون تومان هزینه نقدی و20 تخته فرش نو و کمک های غیر نقدی دیکر توسط خیرین و مردم و مسئولان کشوری در ویژه برنامه حماسه گل و دل جمع آوری و تحویل نماینده سازمان هلال احمر مستقر در مراسم گردید گردید.\r\n \r\n   \r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، ویژه برنامه حماسه \"گل و دل\" به منظور دریافت کمک های مردمی به سیل زدگان عزیز مناطق مختلف کشور به همت فرهنگ سرای رسانه و با مشارکت انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران ( آیفیک) ، ارتش جمهوری اسلامی ایران ،بنیاد قرآن کشور ، فدراسیون آفرود ایران ، معاونت فرهنگی ، اجتماعی شهرداری منطقه 3 ، دبیرخانه کانون های فرهنگی ،هنری مساجد استان تهران ،صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران از تاریخ 23 الی 25 فروردین ماه ساعت 17 الی 20 برگزار می شود.\r\nعلاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به خیابان پاسداران، خیابان شهید گل‌نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.\r\n \r\n\r\n ...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، نشست تخصصی «فیلم و گپ» با نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی «الکساندرا» چهارشنبه 21 فروردین ماه ساعت ۱۸ با حضور سعید قطبی‌زاده در فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود. \r\n \r\nالکساندرا (روسی: Александра) فیلمی به کارگردانی الکساندر سوکوروف محصول سال ۲۰۰۷ در مورد جنگ چچن دوم است. این فیلم درجشنواره فیلم کن ۲۰۰۷ نامزد نخل طلایی شد.\r\nاز بازیگران این فیلم می توان به  گالینا ویشنفسکایا، واسلی شفتسوف، ریسا گیچئووا، آندری بوگدانوف، الکساندرکلادو اشاره کرد.\r\n \r\nدر خلاصه داستان این فیلم آمده است: لكساندرا نیكولایونا (گالینا ویشنفسکایا) مادربزرگ پیری است كه برای دیدن نوه اش به اردوگاه سربازان روس در چچن می رود. این تمام آنچه است كه درباره روایت داستان فیلم الكساندرا می توان گفت، فیلم روایت جزئیات این دیدار است و از فراز و فرودهای روایی در آن خبری نیست. البته فیلم چندان هم ضد داستان عمل نمی كند ولی شیوه روایت كلاسیك را نیز ندارد.\r\n \r\nبرای عضویت در کانون فیلم و گپ فرهنگ‌سرای رسانه می‌توانید با شماره تلفن ۲۲۸۸۸۶۸۱ تماس بگیرید. \r\n \r\nفرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی در خیابان پاسداران، خیابان شهید گلی نبی، خیابان شهید ناطق نوری، میدان قبا واقع شده است.\r\n \r\n...
به گزارش روابط عمومی فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی،معاونین و کارکنان فرهنگ سرای رسانه به مناسبت فرارسیدن عید نوروز  و با هدف تجلیل از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس شنبه 25 اسفند ماه در قالب برنامه \"مهر آیین\" با حضور در خانه شهیدان عبد الحسین دعوی و سید احمدبیان با خانواده این بزرگواران دیدار و گفتگو کردند.\r\nشهید \"حاج سید احمد بیان \"از شهدایی است که کام شهادت را از کودکی ازدهان مادر برسفره روضه جدش اباعبدالله  الحسین(ع) برگرفت و چنان نوشید که خاطره زخم شدنهای پاهایش همچون اسرای کربلا بر سرزمین کربلاخیز ایران سالها پس از شهادتش در اذهان مانده است.شهید \"عبد الحسین دعوی\" بعد از گرفتن ديپلم مدتي را در بسيج اقتصادي مسجد قبا به طور افتخاري فعاليت نمود و مدتي زودتر از موعد سربازي به طور داوطلبانه به خدمت رفت و دوران آموزشي خود را در پادگان 06 پاسداران به پايان رساند. شهيد عبدالحسين دعوي در مناطق جنگي حدود دو سال حضور داشت و در منطقه غربي پيرانشهر در تاريخ، 1362/09/26 بر اثر اصابت تير به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار اين شهيد بزرگوار در گلزار شهداي بهشت زهرا، قطعه 26 قرار دارد.\r\n   \r\n ...
شبکه های اجتماعی مجازی؛ فرصت یا تهدید!

شبکه های اجتماعی مجازی؛ فرصت یا تهدید

در نشست تخصصی سواد رسانه ای برای زنان و خانواده مطرح شد

به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی ،نشست تخصصی “سواد رسانه ای برای زنان و خانواده” با هدف معرفی فرصت‌ها و تهدیدات فضای مجازی در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

دکتر ناهید ساریخانی در نشست تخصصی سواد رسانه ای برای زنان و خانواده که امروز در فرهنگسرای رسانه برگزار شد با بیان اینکه شبکه های اجتماعی را می توان به دو دسته سنتی و جدید تقسیم کرد اظهار داشت: شبکه های اجتماعی سنتی، همان گروه های فامیلی و یا دوستانی است که کارکردهای بسیار مفیدی در گذشته و حال دارد اما شبکه  های اجتماعی جدید با ورود در دنیای مجازی به زندگی ما ظهور پیدا کرد.

وی ادامه داد: وجه تمایز این دو شبکه این است که در شبکه  های اجتماعی سنتی، افراد قبلا به هم شناخت داشتند اما در شبکه های اجتماعی مجازی، این شناخت وجود ندارد. از سوی دیگر شبکه های اجتماعی مجازی به زمان و مکان مقید نیست در صورتی که در شبکه اجتماعی از این محدودیت برخوردار است.

این استاد جامعه شناسی، ارزانی و سهولت استفاده را دیگر مزیت شبکه های اجتماعی مجازی بر شمرد و گفت: فضای مجازی، فرصتی را برای بیان آزادانه علائق و سلائق افراد که در جامه واقعی فرصت بروز و ظهور ندارند، در اختیار افراد قرار می دهد.

ساریخانی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی مجازی فرصتی برای توسعه مشارکت های مفید اجتماعی است گفت: فضای مجازی می تواند سازماندهی فعالیت های مفید سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را سرعت بخشیده و سبب ایجاد انسجام اجتماعی بین مردم شود.

وی ارتباط مجازی مستمر با دوستان و آشنایان را یکی دیگر از مزایای فضای شبکه های اجتماعی برشمرد و گفت: یکی از محاسن شبکه های مجازی این بود که امکان یافتن معاشرت با آشنایانی که مدتها از آنها بی خبر بودیم را فراهم کرد.

این جامعه شناس تصریح کرد: شکل گیری و تقویت خرد جمعی یکی دیگر از مزایای شبکه مجازی است به عبارتی در این محیط یک فرد نمی تواند نقش یک چیره و غالب مطلق را ایفا کند.

به گفته ساریخانی فضای مجازی امکان عبور از مرزهای جغرافیایی و آشنایی با افراد، جوامع و فرهنگ ها و زبانهای مختلف را میسر و ممکن کرد به طوری که افراد با زبانهای مختلف و بدون طی مسافت های طولانی بتوانند با یکدیگر آشنا شوند.

وی دیده شدن را یکی از انگیزه های حضور کاربران در شبکه های مجازی بر شمرد و گفت: ارسال یک مطلب توسط یک فرد که نام خودش به عنوان نویسنده بر آن درج شده است برای بسیاری جذاب است همچنین جزیی از شبکه اجتماعی بودن و تولید محتوا احساس تعلق خاطر و علاقه را در افراد به فضا بیشتر می کند.

این استاد دانشگاه علل گرایش افراد به شبکه های اجتماعی را ایجاد محیطی مشخصی، انتخاب آزادانه دوستان، آزادی در بیان نظرات خود و مخالفت با نظرات دیگران و حس آزادی عمل و کنترل برشمرد.

ساریخانی با بیان اینکه با وجود تمام این مزایا اما شبکه های اجتماعی فرصت گفتگو و با هم بود را از افراد و اعضا خانواده گرفته است گفت: این فاصله به راحتی می تواند بر روابط افراد که از نظر جغرافیای در یک محدوده هستند آسیب برساند. روابط را سرد کرده و موجب بروز آسیب های اجتماعی شود.

این صاحب نظر مسائل اجتماعی خاطر نشان کرد: این آسیب ها نشان می دهد ما باید زمینه را برای آموزش افراد جهت چگونگی استفاده از مزایای فضای مجازی و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از آن به کار گیریم. ما باید هم مزایا و هم معایب و آسیب های شبکه های اجتماعی مجازی را متناسب با نوع مخاطبان خود، بیان کرده و آموزش دهیم.

ساریخانی خاطرنشان کرد: در غیر این صورت، این فضا بستری را برای بروز و ظهور آسیب های اجتماعی فراهم می کند کما اینکه ما در حال حاضر با بسیاری از این آسیب ها رو برو هستیم و این آسیب جز با آموزش افراد برای مواجهه با این پدیده‌های نوظهور میسر نمی‌شود.

نشست تخصصی سواد رسانه ای برای زنان و خانواده با حضور خانم دکتر ساریخانی “استاد دانشگاه در حوزه سواد رسانه ای” در تاریخ  ۹۷/۴/۱۷  ساعت ۱۰ صبح در فرهنگسرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار شد.

 

نظر بدهید

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz